Okuduğunuz Kitaplar Nelerdir?

Epeydir mesleki kitaplar okuyorum. Bulabilirsem peynir gemisi okumak istiyorum ama satan bir kitapci yok. Kutuphanelerde de bulamadim.

Bir de lisede okumaya heveslendigim ama okuyamadigim Drizzt efendi efsanesini gecen Kindle'ima yukledim, firsatim olursa onu okuycam.

Derin bir hayat hikayesi ve çok üstün bir akıl.
Eki Görüntüle 396926
Hitler, savaşın en insanlık dışı uygulayıcısı, hastalıklı bir canavardı. Bu canavarla Almanya övünmüyor, biz neden övelim. Bu tür canavarlar, onları öven kör kitleler tarafından devasa boyuta yükseltiliyor.
O hastalıklı hale nasıl geldiğini irdeleyen psikolojik kitapları incelemek lazım. Mesela çocukluğuna dair epey bilimsel kitap var.

Bu aralar Gölgelerin Efendisi İlk Yıllar okuyorum, Gölgelerin Efendisi serisini bitirdikten 3 yıl sonra gördüm bu kitabı. Çok güzel bir seri, öneririm fantastik - macera severlere :

Mihaly Csikszentmihalyi-Akış (Çiksenmihali)
Çevirisini Semra Kunt hanımın yaptığı kitabı bulamadığım için Barış Satılmış beyin yaptığı çeviriyi okudum.

408308

Kitap: Mutluluk bir akış gerektirir. Örneğin resim yapmayı seviyorsun. Resim yaparken içine girer kaybolursun. Düşünceyi konsatrasyonu yaptığın işe yöneltirsin diğer her şey için düşünce durur. Video izlemek ya da bilgisayar oyunu oynamak diğer her şey için düşünce durduğu yani akışa girdiğimiz için mutluluk getirdiğini ifade ediyor. (kolaylık olması için okunuşu ile yazacağım) Çiksenhihali mutlu olmak için akışa girmemiz gerektiğini savunan değerli bir filozof. Merak eden ilgisini çeken olursa düşünmeden okumalarını tavsiye ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı