Okul hayatımı rayına oturtamıyorum

EfeAkkaya

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus NVIDIA GeForce RTX 3070 Dual V2 OC---AMD Ryzen 5 7600X
Monitör: MSİ G274 QPF QD
Kulaklık: HyperX Alpha Wireless
Mouse: ASUS ROG GLADIUS III AimPoint
Klavye: A101 Klavyesi
Telefon: S20FE
GamePad: GC30 V2
Meslek
Yazılım Ve Donanım(Öğrenci)
Derslerim hiç iyi değil (bazı meslek dersleri hariç) nadiren de olsa dinlediğim zaman dersi yapabiliyorum ve sınavdan önce de 1 gün çalışınca sınıf ortalamasına göre yüksek notlar alabiliyorum ama eskidendi bu. Zaten eskiden bile sınavdan 1 gün önce çalışmaya üşenirdim şu an hem dersi dinleyesim kaçıyor hem de hiç ders çalışmıyorum. Ders çalışmaya oturduğum zaman duraksıyorum, yapamıyorum ve duvara falan bakıp hayatımı sorguluyorum. Şu an bile projenin teslim tarihi yarın ve birkaç saatlik daha işim olmasına rağmen dikkatim dağılıyor, saçma sapan şeyler izliyorum.

Artık çok sıkıldım, verebileceğiniz bir tavsiye var mı?
(Not: Ortalamam tam 50 civarı sınıfta kalma korkusu da var ama çalışsam geçebileceğimi biliyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
İstek yok ki sende, o isteği kazanman gerek. Mesela bir hedef belirle kendine. Ben hedefime ulaşacağım sınıfın en iyisi olacağım ulan de bari en azından bir istek olur ders çalışmak için. Ya da en yüksek ben alayım ki sınıfı bir ... edeyim, ya da babamı gururlandırıyım bir şey de yap yani. Hayat sorgulayarak bir yere gelinmiyor maalesef.

Derslerim hiç iyi değil (bazı meslek dersleri hariç) nadiren de olsa dinlediğim zaman dersi yapabiliyorum ve sınavdan önce de 1 gün çalışınca sınıf ortalamasına göre yüksek notlar alabiliyorum ama eskidendi bu. Zaten eskiden bile sınavdan 1 gün önce çalışmaya üşenirdim şu an hem dersi dinleyesim kaçıyor hem de hiç ders çalışmıyorum. Ders çalışmaya oturduğum zaman duraksıyorum, yapamıyorum ve duvara falan bakıp hayatımı sorguluyorum. Şu an bile projenin teslim tarihi yarın ve birkaç saatlik daha işim olmasına rağmen dikkatim dağılıyor, saçma sapan şeyler izliyorum.

Artık çok sıkıldım, verebileceğiniz bir tavsiye var mı?
(Not: Ortalamam tam 50 civarı sınıfta kalma korkusu da var ama çalışsam geçebileceğimi biliyorum.)

Aklını başına topla dostum. Biraz kendini zorla ve seni zor durumdan kurtaracak kadar çalış. Sonrasını düşünürüz.

İstek yok ki sende, o isteği kazanman gerek. Mesela bir hedef belirle kendine. Ben hedefime ulaşacağım sınıfın en iyisi olacağım ulan de bari en azından bir istek olur ders çalışmak için. Ya da en yüksek ben alayım ki sınıfı bir... Edeyim, ya da babamı gururlandırıyım bir şey de yap yani. Hayat sorgulayarak bir yere gelinmiyor maalesef.

Hocam açıkçası en iyi ben olayım ya da babamı gururlandırayım diye ayrıca hedeflerim yok geleceğe dair planlarım var. Zaten babamı birçok şekilde gururlandırıyorum sadece okul hayatında problem çekiyorum okumayı çok seviyorum araştırmalar yapmayı kitap okumayı gezmeyi tozmayı ama okulda bazı olaylardan dolayı hevesim kaçıyor ve yapamıyorum özellikle bir hoca yüzünden çok sevdiğim 8 kredilik bir derste aşırı geri düştüm ve sevmediğim dersleri hiç yapamıyorum.

Aklını başına topla dostum. Biraz kendini zorla ve seni zor durumdan kurtaracak kadar çalış. Sonrasını düşünürüz.

Hocam özellikle bu dönem hiç işlerim bitmedi 15 tatilde elimdeki parayla sağlam bir tatil yapıp toparlanmak istiyorum sağ olun.

Ayrıca meslek derslerindeki açıklarımıda 15 tatilde kapatmayı istiyorum.

Bence meslek lisesini bırak.

Yok kanka kendim isteyerek gittim düzgün bir okul ve bilişim üstüne. orada 2 yılda öğrendiklerim ve öğretmenlerimin bana kattıkları çok işime yaradı zaten ders çalışmayı seven biri olmadığımdan Anadolu lisesinde yapamazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı