Okul itiraf sayfası açtığım için ceza yer miyim?

Evet, çıkmaz. Okul yönetmelik dışı iş yapamaz, diyelim ki ceza kestiler. Cezaya itiraz etme hakkınız bulunuyor, ilinizde ya da ilçenizde bulunan milli eğitim müdürlüğüne şikayet edebilirsiniz. Sebebine de yönetmelik dışı kafasına göre disiplin cezası kesiyor dersiniz. @Teacher80 hocam devlette öğretmen ve müdürlük de yapmıştı diye hatırlıyorum. Kendisi de doğrulayabilir bu söylemimi istersen.

Yasal olarak sorun çıkabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@mrht1234 şöyle söyleyeyim, bu itiraf sayfalarında yanlış hatırlamıyorsam okul hakkındaki itiraflar oluyor. Örneğin A öğrencisi B öğrencisini seviyorum tarzında itiraf ediyor ve sayfa admini de bunu paylaşıyor. Bunun doğrudan okulla bir alakası yok ve KVKK'lik de bir sorun yok. Küfür, hakaret olmadığı sürece sorun oluşturmaz. İşin içerisine küfür, hakaret girerse dava etme hakkını doğuruyor ve okulluk bir durum olmuyor. Kişi dava edilirse de okul da disiplin cezası vermek zorunda kalıyor.

9.sınıfım ve bu sabah okul hakkında itiraf sayfası açtım. Sadece bir arkadaş coğrafya hocasından nefret ediyorum diye itiraf etti bende ismi gözükmeyecek şekilde paylaştım. Şimdi 11. sınıf bana yazdı SS aldım ve yarın yanıma gelmezsen hocaya veririm dedi. İsmim falan gözükmüyor. Ben olduğuma dair hiçbir şey yok. Başıma bir şey gelir mi hocaya verirse?

Boş ergence işler keşke yapmasaydınız.

Hiç şaşmaz. Bizim okulda 5 defa itiraf sayfası açılmıştı. Açanların istisnasız hepsi 9. sınıfa gidiyordu. Okuldan uyarı alınca bu hesapların hepsi teker teker sayfaları kuran kişiler tarafından kapatılmak zorunda kaldı. Biri hariç. O da ilkiydi. Bizim okul, o itiraf sayfası açan kişilere (3 kişi) uyarı verdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı