Okul pansiyonundaki zorbalık için ne yapılabilir?

• Konuyu başlatan EnezK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 537
Fikirleriniz için sağolun.
Bidahaki davranışlarında ilk gidecegim yer müdürün odası olacaktır

Hocam geçen dövdüm çocuğun tişört yırtıldı. Daha sonra tişörtu ödedim şikayet etmesin diye haklıyken haksız oldum birden.
Hocam Ben bileğini burkmuştum adam şikayet etmedi bir şey yapmadı sanırım hak ettiğini biliyordu ama sen sakın yapma bu kadar büyük kavgalar asla yararına çıkmaz

O nasıl fen lisesi aga, sanırım daha çocukluktan çıkamamışlar. 9. sınıfta bende zorbalığa uğruyordum pansiyonda kalmasamda bir de zayıf olduğumdan o zamanlar iyi uğraşırlardı benimle sonra ergenlik falan büyüdük çocukluk kalmadı bu sefer de aşırı sakin bir lise hayatı yaşadım.
Hocam inşallah 10 da düzelirler. Ne diyeyim

Hocam Ben bileğini burkmuştum adam şikayet etmedi bir şey yapmadı sanırım hak ettiğini biliyordu ama sen sakın yapma bu kadar büyük kavgalar asla yararına çıkmaz
Zaten öyle hocam okulda yabancı oluruz.
Pansiyonda geliyor bana. Çok garip kafa yaw.

Hocam inşallah 10 da düzelirler. Ne diyeyim.

Aynı senin gibiydim 9.sınıfta sonra da bizim zorba dediğim çocuklar beyefendi çıkmıştı. Sanırım fen lisesinin yüzdeliği düşük ya da siz şansızsınız. Oda değiştirmek iyi olabilir. Utangaç takılırsan kızlar bile zorbalar hiç belli olmuyor burası Türkiye.

Bir de son bir şey söyleyeyim asla ilk saldırma her türlü suçlu sen oluyorsun
Hocam ilk o bana dalaşiyor. Ama kalıcı etkiyi ben bırakıyorum

Aynı senin gibiydim 9.sınıfta sonra da bizim zorba dediğim çocuklar beyefendi çıkmıştı. Sanırım fen lisesinin yüzdeliği düşük ya da siz şansızsınız. Oda değiştirmek iyi olabilir. Utangaç takılırsan kızlar bile zorbalar hiç belli olmuyor burası Türkiye.
Yok hocam ne utangaçi .

Cusseliyim biraz zaten bana kolay kolay dalasamiyorlar. Çocuk hızlı diye yakalayamiyorum. Tenhaya geçince elimden geleni ardına koymuyorum

Yok hocam ne utangaçi.

Utangaç ve zayıf olmayan birinin forumda fikir alması bana garip geliyor kusura bakmayın. Değilseniz zaten sorun yok, başvurabildiğiniz yere başvurursunuz yalnız olduğunuz için saldırmanızı önermem. Onlar size saldırırsa olay çıkarın ses falan en kötü zaten bir daha bulaşmazlar. Arkadaş edinmeye çalışın ilk işiniz iyi olur pansiyonda birbirinizi kollarsınız. Daha önce bir odada zorbalarla yaşamak zorunda kalmamıştım umarım kalmamda çok acayip bir durum eğer gerçekse bu Allah sabır versin. Sinir etmeye oynarlar direkt psikolojik.

Bidahaki hareketlerine technopata ve
Müdüre iletirim.

Utangaç ve zayıf olmayan birinin forumda fikir alması bana garip geliyor kusur bakmayın. Değilseniz zaten sorun yok, başvurabildiğiniz yere başvurursunuz yalnız olduğunuz için saldırmanızı önermem. Onlar size saldırırsa olay çıkarın ses falan en kötü zaten bir daha bulaşmazlar. Arkadaş edinmeye çalışın ilk işiniz iyi olur pansiyon
Arkadaş çevrem var zaten bana dalasanlarda benle uyuyup kalkan insanlar.
Aynı odada uyuyoruz .

Hocam çok sıkıntı olmuyor aslında.
Onlarda anlıyor ne halt yaptığını .
Onlarin aklında yaptıklarının kimseye söyleyemeyeceğimi düşünmelerini.

Neyse hocam çok sağolun değerli fikirleriniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı