Okula aşı olmayan velilerin öğrencilerinin alınmaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Odentuk

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına göre öğrenciler ile her türlü irtibatta bulunan kişiler ya aşı olacak ya da haftada 2 defa pcr testi olacak.
Öğretim üyeleri ve üniversite öğrencileri de aynı şartlara tâbi.
Sinemalar ve konserlere de pcr testi şartı getirildi.

Ben bu kısıtlamaların haksız olduğunu düşünüyorum. Sizin düşüncelerinizi nelerdir?

Merhaba arkadaşlar. Cumhurbaşkanı Recep tayyip erdoğan'ın açıklamalarına göre öğrenciler ile her türlü irtibatta bulunan kişiler ya aşı olacak ya da haftada 2 defa pcr testi olacak.
Öğretim üyeleri ve üniversite öğrencileri de aynı şartlara tâbi.
Sinemalar ve konserlere de pcr testi şartı getirildi.

Ben bu kısıtlamaların haksız olduğunu düşünüyorum. Sizin düşüncelerinizi nelerdir?

Örneğin ailende baban KOVID-19 virüsüne yakalandı ve taşıyıcı kısacası belirtileri yok sana bulaştı sende okula geliyorsun 600 kişinin içinde bulanan bir okula baban tarafından virüs getiriyorsun bağışıklığı kötü olan onlarca öğrenci ölüyor vicdan azabı çekmez misin?

Nesini haksız buldunuz anlamadım? Toplu mekanlarda bulaş riskini düşürmek için yapılacak bir uygulama.
Dışarıda maskesiz fink atan ve aşı olmayı reddeden elemanlar yüzünden bu kısıtlamalar getiriliyor. Tabi bu kısıtlamaların ne kadar etkili olacağı da bir muamma.

Benim yaşadığım yerde ne hastanede doğru düzgün maske takan var AVM ve bankalarda bankada hes kodu bile sorulmuyor. AVM'de aileden bir kişinin hes kodu yeterli oluyor. Bu şekilde kurallara uyma yok. Yeni kurallar gelse ne olur?

Anlatılan zahmetli bir iş ama sistem tarafından zorunluluk getirilebilir zaten zorunluluk getirmediğinden dolayı yukseldi bakın maske cezası geldiğinde nasıl ceza yazdılar.

Anlatılan zahmetli bir iş ama sistem tarafından zorunluluk getirilebilir zaten zorunluluk getirmediğinden dolayı yukseldi bakın maske cezası geldiğinde nasıl ceza yazdılar.

Hocam dün acile gittik daha maskeyi düzgün takmıyorlar. Düşünün yani yakında 2.yıla gireceğiz COVID-19 ile hala maske takmayı bilmeyenler var. Hiçbir şekilde ceza kesme falan da yok. Hastanedeki polis jandarma bile maskesiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı