Okula zorla gitmek

Okumadan hadi neyse de çalışmadan yaşamını sürdüremezsin. Okula girmek istemiyorsan sanayide sürünürsün.
Sanayide sürünme diye birşey yok.
3 yıl dişini sıksa okuyandan fazla para kazanır.

Eğer babandan yüklü bir miras kalmadıysa, piyango vurmadıysa, dedenin ahır kokan köyünde tesadüfen kaldırdığın taşın altında tarihi bir eser çıkmadıysa ve sen onu okutmadıysan; ya okuyacaksın ya da paşa paşa çalışacaksın. Bu işi seve seve yapmıyorsan başka şekilde yapacaksın ama işin sonunda yapacaksın. Bu düzen binlerce senedir böyle işliyor.
Hocam yazdıklarınızın altına imzami atarım. Helal olsun.

Haklı isyan neyse ki ben kurtuldum bu saçma sapan lise işinden valla boşa geçen 4 yıl oturup bitmesini bekleyeceksin yada çıkış işe gireceksin ama çıkıp işe girersen özellikle yaşadığın ülke türkiye olduğu için pek ahım şahım bir hayat standartın olmayacak söyleyeyim. Bittikten sonra da olmayabilir gerçi :D

Sanayide para basıyorlar hocam farkında mısınız? İşçilik ücretlerinden haberiniz yok sanırım.
Haklısınız tabii ki ama kazanmak ve sürünmek iki farklı şey sonuçta. Kimisi sürünür ama kazanır kimisi sürünmeden, zorlanmadan kazanır kimisi sürünür kazanamaz kimisi de sürünmez ve kazanamaz. (Sonuncusu olmanızı tavsiye etmem.)

Sanayide sürünme diye birşey yok.
3 yıl dişini sıksa okuyandan fazla para kazanır.

Hocam yazdıklarınızın altına imzami atarım. Helal olsun.
Sanayide 12 saat cumartesi günü dahil çalışıp sadece pazar günü kaldığında ve o günde tüm gün yattığında ayda 500 bin Lira kazansa neye yarar. Bu adam sürünmüyor da ne yapıyor şimdi :) ?

Çalışmayıp ne yapacaksınız? Okuluna gidip bitirmekten başka şansın yok.

Liseyi bitimek istemiyorum.

Çalışmayıp ne yapacaksınız? Okuluna gidip bitirmekten başka şansın yok.

Var inşaatta çalışırım ben akrabalarımız hep inşaat işi yapıyor.

Sanayide para basıyorlar hocam farkında mısınız? İşçilik ücretlerinden haberiniz yok sanırım.

Aynen öyle çıraklarada haftalık 400 TL ne güzel dünya.

Eğer babandan yüklü bir miras kalmadıysa, piyango vurmadıysa, dedenin ahır kokan köyünde tesadüfen kaldırdığın taşın altında tarihi bir eser çıkmadıysa ve sen onu okutmadıysan; ya okuyacaksın ya da paşa paşa çalışacaksın. Bu işi seve seve yapmıyorsan başka şekilde yapacaksın ama işin sonunda yapacaksın. Bu düzen binlerce senedir böyle işliyor.

Ben şimdi gerçeği söyleyeyim; ben lisenin son haftalarında bir çocuğun suratını dağıttım çocuk benden şikayetçi oldu ama ben okuldan atılmadım. Ben bunları görmek istemiyorum şu an sadece üniversite düşünüyorum orayı da bitiremem. O yüzden hiçbir şey yapmadan açlıktan öleceğim. Benim hayat planım bu. Ayrıca ahır kokan köyün falan hayırdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı