Okular açılalı 10 gün oldu ve son durum

Daha fazla  
Evet bundan 10 gün öncesıne kadar kördügünüz linkeki konuyu acmıstım Okulların açılması doğru mu?
Ve o gün korona virus sayısı.
6 EYLÜL 202120.962301.16427129.327
Ve şimdiki durum.
14 EYLÜL 202127.802334.53527629.191
Ve bugün bizim sınıf karantinaya alındı sizce halen okuların acılması dogru bir karar mı yoksa devam mı dersiniz?
İnanmayanlar için de Genel Koronavirüs Tablosu

Evet bundan 10 gün öncesıne kadar kördügünüz linkeki konuyu acmıstım Okulların açılması doğru mu?
Ve o gün korona virus sayısı.
6 EYLÜL 202120.962301.16427129.327
Ve şimdiki durum.
14 EYLÜL 202127.802334.53527629.191
Ve bugün bizim sınıf karantinaya alındı sizce halen okuların acılması dogru bir karar mı yoksa devam mı dersiniz?
İnanmayanlar için de Genel Koronavirüs Tablosu

Ve okuldan corona kapan ben de varım, şu an koronayım hala :D :D
Devam edilmesi gerek. Açılsa suç açılmasa suç. Okulu sevmeyen çocuklar bile okula gitmek için heveslenir oldu ülkemizde. Kapatılsın demek yerine önlem alınması gerek. Okul çıkışları berbat durumda.

Merdivenlerden inemiyoruz, her yer dolu, kantinde herkes ic ice, 250 300 kişi. Onlem almışlarmış bir de.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk haftanın sonuçları:

"Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen sınıf sayısını açıkladı. 850 bin dersliğin 198'inde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini belirten Özer, "Milli Eğitim Bakanlığı olarak en son kapatılacak yerlerin okullar olduğu irademiz aynen devam etmektedir" dedi."

1 haftada olan bu, katlanarak artacak bu sayı. Çocukların günahı ne?

İradenizi devam ettirin, bakalım ne ile karşılaşacaksınız. Kendi çocuğum olsa bu süre içerisinde okula göndermem ya da uzaktan eğitimi benimsemiş bir okul tercih ederdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ve okuldan corona kapan ben de varım şu an koronayım hala :D :D

Merdivenlerden inemiyoruz her yer dolu kantinde herkes ic ice 250 300 kişi onlem almışlarmış bir de.

Çok berbat hocam. Sadece kapatılsın kapatılsın. Kapatılmadan önce önlem alınmalı. Önlemde etki etmez ise o zaman kapatma konuşulmalıdır. Bugün benim kardeşimin okulunda okul çıkış saatleri 40 dakika geri çekildi mesela. Her ders 35 DK civarı olacak artık. Sabahçılar çıkarken, öğlencilerin girmeye çalıştığından dolayı bunu getirdiler. Bu tarz önlemler alınmalı okullarda.

Çok berbat hocam. Sadece kapatılsın kapatılsın. Kapatılmadan önce önlem alınmalı. Önlemde etki etmez ise o zaman kapatma konuşulmalıdır. Bugün benim kardeşimin okulunda okul çıkış saatleri 40 dakika geri çekildi mesela. Her ders 35 DK civarı olacak artık. Sabahçılar çıkarken, öğlencilerin girmeye çalıştığından dolayı bunu getirdiler. Bu tarz önlemler alınmalı okullarda.

Hocam önlemlere uyuldugunu ya da cogu zaman uyulacagını mı sanıyorsunuz? Koridorda maske cıkarıyorlar, hocalar kızıyor ve sonra geri takıp yine cıkarıyorlar. Nefessizlikten ölüyoruz. Tenefusler 2 dk, 2 dk sonra yine nefessiziz. Onceki hafta çarsamba kusacaktım artık.

Hocam önlemlere uyuldugunu ya da cogu zaman uyulacagını mı sanıyorsunuz? Koridorda maske cıkarıyorlar, hocalar kızıyor ve sonra geri takıp yine cıkarıyorlar. Nefessizlikten ölüyoruz. Tenefusler 2 dk, 2 dk sonra yine nefessiziz. Onceki hafta çarsamba kusacaktım artık.

İyi de hocam bizim ülkede bu virüs bitecek gibi gözükmüyor. En azından 1-2 yıl daha öyle gözüküyor. Bu okullar hiç açılmamalı mı yani. Ne olacak bu öğrencilerin halleri. Uzaktan eğitimde kimse tam odaklanamıyorum derslere. Bilinçli öğrencilerde var olmayanlarda. Öğrencileri teneffüslerde sık sık gözetlemeleri gerek fakat tabii bu da çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı