Okulda boş yere dersten atan hoca dolayısıyla yok yazılmak

Disiplin kuruluna gidersen savunma isterler. Savunma istemiyorlarsa o disiplin kurulu değildir.

Hocam hatasız olduğumu soylemiyorum ailemi getirip konuşucağım umarım kaale alırlar ikimizde haksızız çünkü.

Bunu şu an aktif Türkiye'de kadroda bulunan hocaların en az %50 kadarı yapıyordur yapmıştır bence. Yani anayasaya uyan yok gibi görünüyor ama aslen olay uzatılmıyor ama yok yazılma durumu için bir şey diyemem. Ayrıca Türkiye'de sistem okumak istemeyen, okumayla alakası olmayan, zorla okuyanları zorla okula getirme sistemi ile gittiği için bu öğrencilerin ne kadar saçmalayacağını düşündüğümüzde dersin düzenini bozmamak adına yapmak haktır gibi duruyor ama yasa varsa onu bilmiyorum. Benim gördüğüm kadarıyla sistemde çok fazla kurunun yanında yaşın yanması olayı var. Atıyorum sınıf 20 kişi olsun ki mümkün olmuyor genelde 50 kişilik sınıflar bile görüyoruz. Yani bu 20 kişilik sınıftan 15 kişi dersi iplemeyen kişiler olsa 5 kişinin ders alması engelleniyorsa burada hocalar ne yapabilir sınıftan atmak ve müdüre yollamak harici benim pek bir fikrim yok?

Hocam hatasız olduğumu soylemiyorum ailemi getirip konuşucağım umarım kaale alırlar ikimizde haksızız çünkü.
Sen kendi işini zora sokmuşsun dostum, deftere dokunmadan yapsaydın bunu sonuna kadar haklıydın.

Disiplin kuruluna gidersen savunma isterler. Savunma istemiyorlarsa o disiplin kurulu değildir.

Hocam 1-2 kezde bu durumu yaşadım her 1 ayda bir disiplin kurulu toplanıyor savunma istiyorlar ama şu an o olmadığı için direk savunma olmadan bize tutanak tutuyolar 1 kaç kez bu durumdan zorla kurtuldum ama kendimi savunacağımı düşünüyorum.

Sen kendi işini zora sokmuşsun dostum, deftere dokunmadan yapsaydın bunu sonuna kadar haklıydın.

Evet hocam haklısınız devamsızlığı sildirebilirdim ama kendimi haksız duruma ben düşürdüm.

Dostum bir sorun yaşadığında bunu anlık çöz. Bekletirsen sıkıntılar sadece büyür. Eğer haksız yere ilk disipline verildiğinde ailene söyleyip ortalığı ayağa kaldırsaydın bunu yaşamazdın.

Düzelir merak etme ailen biraz baskı yapsın. Bir de ailen CİMER'e yazsın. Sen değil, Ebeveyn'in. Oğlumuz uzun zamandır bu durumdan şikayetçi, bunlar oldu, bize anlatıyordu biz hocayı idare ettik düzelir diye ama daha kötüye gitti gibisinden detaylı yazın.

Alırlar, niye almasınlar. Öyle iş mi olur? Okul da öğretmen sınıfın akışını bozmayan bir öğrencinin dersten atmak suretiyle eğitiminin aksamasına sebep olacak. Tabii ki bir problem ve kaale alınır. Sizin yaptığınız suç ayrı, hocanızın ki ayrı. Siz yaptığınız şeyden dolayı uyarı alırsınız. Sicile işlemez bile belki ama adı üstünde, uyarılmış olursunuz.

Fakat hocanızın konusu ayrı, onu da ayrıca müdürünüze şikayet etmeniz gerek. Ailenizle birlikte, etmeniz gerek.

Hocam hoca zaten ilk geldiğinden beri bana seni sevmedim diyordu derste birine bir şey desem bile bağırıp cevap veriyordu bana kin beslediği AP açık ortadada anlık bir siniri ile bunu yapmaya hakkı yok (abartmıyorum)

Sen hayvanın sapını baştan yemişsin konudakilerin bu süreçten sonra yapabileceği bir şey yok gibi görünüyor. Seninde ailenle bir idareye gitmenden başka çaren yok gibi.

Hocam zaten hakkımı arayan bir insanım her haksız olayda kendimi savunuyorum ama.

Sen hayvanın sapını baştan yemişsin konudakilerin bu süreçten sonra yapabileceği bir şey yok gibi görünüyor. Seninde ailenle bir idareye gitmenden başka çaren yok gibi.

Evet hocam maalesef.

Hocanın dışarı atmaya hakkı yok. Sizin de defteri karalamaya hakkınız yok ne olursa olsun. İş müdür ve müdür yardımcısında bitiyor.
Nasıl yok? Yaramaz bir öğrenciyi atamıyor mu yani bilmediğimden soruyorum. Başka ne yapabilir ki atmaktan başka?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…