Okulda çok sıkılmak

Hemen arkadaş edinmez iseniz o 1 sene hatta o 4 sene cehenneme dönecektir çekinmeden birileriyle sohbet etmeye çalışın.

Çekinme değil genel olarak hepsinin zekası düşük zeka derken hareketleri ve tavırlarını kast ediyorum.
Yerine göre davranmayı öğreneceksin, çevre dediğin şey böyle kazanılır. Ben de senin gibi düşünsem de ortamına göre hareket ederim ve her çevreden bir arkadaşım olur. İlla yakın arkadaş yapmak zorunda filan değilsin ben mesela yakınıma 3-4 kişiden fazlasını almam. Ortama uyum sağla bir yerden sonra sana saçma gelen şeylere alışmış olacaksın ve sorun etmeyeceksin zaten sene bitince daha da görmezsin kimseyi kolay kolay. Daha bunu lisesi var, ünisi var, iş hayatı var, dediğimi bir düşün derim.

Matematik hocası sürekli yazı yazdırıyor. Kaynak kitap aldırmasına rağmen deftere yazı yazdırıyor. Arkadaş edinmek istiyorum fakat okuldaki ve sınıftaki çocukların çok aptal olduğunu düşünüyorum.

Peki siz nasıl bir durum hayal etmiştiniz sayın kraliyet ailesi üyesi? Belki okuldakiler de senin hakkında aynısını düşünüyordur.

Peki siz nasıl bir durum hayal etmiştiniz sayın kraliyet ailesi üyesi? Belki okuldakiler de senin hakkında aynısını düşünüyordur.

Ben öyle çok iyi olsun demiyorum ki zaten? Arkada tek başına oturup kimseyle konuşmayan birinin hakkında ne fikirleri olabilir ki?
Sayın kraliyet ailesi üyesi?
Komikmiş. 🤣

Ben öyle çok iyi olsun demiyorum ki zaten? Arkada tek başına oturup kimseyle konuşmayan birinin hakkında ne fikirleri olabilir ki?

Büyük ihtimalle iyi fikirleri olmaz. En kötü ezik, ucube vb. der geçerler. Bu kötü bir önyargı, aynı zevki paylaşmıyorsun diye tüm okulu genellemen de doğru değil. Zamanla ortama ısınırsın, zevklerin değişebilir veya böyle düşündüğün bazı kişilerle ortak zevkin olduğunu bulursun vb. Okul bu sıkılman normal ama bu dönemleri bir kere geçireceksin o yüzden mümkün olduğunca kendine eğlenebileceğin bir ortam yarat. İstersen tüm gününü bazı kızlarla ders çalışarak geçir. Bir de öğretmenin yazı yazdırması kötü bir durum değil, hem sana pratik olur hem de yazarken öğrenme diye bir durum vardır.

Bir de öğretmenin yazı yazdırması kötü bir durum değil, hem sana pratik olur hem de yazarken öğrenme diye bir durum vardır.

Şimdi tam anlamıyla anlatmadım ben orada olayı. Tamam yazı yazdırsın ona bir şey demiyorum çok yazı yazdırıyor mesela hoca soruyor "Çocuklar yazdınız mı?" diye biz hayır diyoruz anında siliyor. Ben başka arkadaşımdan almaya çalışıyorum hoca yeni sorular yazıyor ve cevaplıyor.

Geri
Yukarı