Okulda dalga geçiliyorum

YusufBabey06

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar 8 sınıfım okulumda birçok kişi tarafından dalga geçiliyorum bana okulda "ergen" diyorlar aralarına almıyorlar ve bu beni cidden üzüyor. Anlamıyorum neden böyle yapıyorlar? Ve bu beni üzmeye başladı yani aralarına almıyorlar benimle dalga geçiyorlar. Ya bunu yaşayan çözümünü bulabilen varsa yardımcı olabilir mi?

Merhabalar 8 sınıfım okulumda birçok kişi tarafından dalga geçiliyorum bana okulda "ergen" diyorlar aralarına almıyorlar ve bu beni cidden üzüyor. Anlamıyorum neden böyle yapıyorlar? Ve bu beni üzmeye başladı yani aralarına almıyorlar benimle dalga geçiyorlar. Ya bunu yaşayan çözümünü bulabilen varsa yardımcı olabilir mi?
Mutluluğunu başka kişileri bağlama, onlar gibi olacağına kendin ve iyi ol.

Kesinlikle millet öylesine ergen diyip seni arasına almıyordur. Tanışamamak ayrı konu, ergen diyip senden uzak durmaları ayrı konu. Neler yaptığını düşün öyle yaz.

Hiç yaşamadım ama yaşayan bir arkadaşım var o bana anlattı eskiden aynı durumdaymış hiç takmamış onları üzülmüş ama yine de hiç takmamış şu an lisede ve o ve birkaç kişi çok iyi arkadaşız sorduğumda gülüyor eskiyi unutmuş 8. sınıfmışsın bu sene takma sınavına odaklan umarım lisede arkadaş ortamın dilediğin gibi olur ve olacağından eminim.

Maalesef ki bunun bir çözümü yok. Aklı başında olan hiç mi kimse yok sınıfta?

Ergensiniz hepiniz bunda alınacak bir şey yok, onların kendisi de ergen. Herkes hayatında 1 kere ergenlik dönemi geçiriyor. İlla o tiplerle takılmak zorunda değilsin, aldırma kafana. Son senen zaten derslerine odaklan, onları hayatın boyunca bir daha görmeyeceksin zaten. Sırf onlar sinirini bozdu diye son ortaokul günlerini kötü mü geçireceksin? onlar senin hayatında ki bir tozdan ibaret. Herkesin hayatında onun sinirini bozacak bir şey, onu mutsuz etmeye çalışacak bir şey vardır, doğanın kuralı bile sayılabilir bu. Biraz öğüt vermek gibi oldu ama dediklerimi anlayacaksın.

Geri
Yukarı