Okulda dalga geçiliyorum

Merhabalar 8 sınıfım okulumda birçok kişi tarafından dalga geçiliyorum bana okulda "ergen" diyorlar aralarına almıyorlar ve bu beni cidden üzüyor. Anlamıyorum neden böyle yapıyorlar? Ve bu beni üzmeye başladı yani aralarına almıyorlar benimle dalga geçiyorlar. Ya bunu yaşayan çözümünü bulabilen varsa yardımcı olabilir mi?

Dostum bende 4.sınıftan 8. hatta 9.sınıfa kadar dış görünüşümden dolayı hor görülen ezilen hiçbir şey yapmadığım halde anlamsız hakaretlere mâruz kalan bir çocuktum. Bu olaylar beni doğal olarak yalnız yaşamaya itti. Yalnız yaşamaya alışmanın tek bir iyi yanı var o da kendini tanımak ve kendi değerini anlamak. Bu tekil yaşamım 9.sınıftan 10.sınıfa kadar sürdü. Bu süre zarfında müzik altyapısı oluşturma ve spor gibi alanlarda yeteneğim olduğunu fark ettim. Bunlarda üstteki arkadaşımın da dediği gibi mutluluğun başka kişilerde aranmaması gerektiğini bana öğretmişti =) ayrıca o insanların seni sinirlendirmesi ya da üzmesi seni kötü etkilemesin biliyorum etkilenmemek çok zor ama tam tersine seni öyle bir motive etsin ki herkes senin potansiyelini görsün ve desinler ki çocuğa ne kadar ayıp etmişiz bak aslında şöyleymiş böyleymiş desinler. Lakin bu dediklerimi sırf onların sana karşı olan görüşü değişsin diye yapma! İnsanoğlu her zaman kötü anlamda eleştirecek, kötü söz söyleyecek bir nokta bulur.

Geri
Yukarı