Okulda devamsızlık yapan öğrencilere para cezası

Hiç kusura bakmayın ama, s*lak devlet para bulamayınca neler yapıyor 😡

Arkadaşım, o "salak" devlet okulu takmayan adamlara ücret ödüyor. Keyfiyen devamsızlık yapan adamlara caydırıcı cezalar vermezsen isteyen kafasına göre takılır. Bu her yerde böyledir.

Birçok Avrupa ülkesinde bile bu uygulama mevcut.

Nitelikli AİHL okullarında da "Fen ve Sosyal Bilimler Programı" uygulanıyor zaten.
Anlamadığım şey her sene bu kadar öğrenci “en iyi” yerlere yerleşirken nasıl Apple kadar başarılı icatlar yapamadıkları. Mezun olanların çoğu gidip öğretemediği halde öğretmen oluyor. Öğretmen kalitesi de düşüyor. Demek ki öğrettikleri bilgi yetersiz.

Anlamadığım şey her sene bu kadar öğrenci “en iyi” yerlere yerleşirken, nasıl Apple kadar başarılı icatlar yapamadıkları. Mezun olanların çoğu gidip öğretemediği halde öğretmen oluyor. Öğretmen kalitesi de düşüyor. Demek ki öğrettikleri bilgi yetersiz.
Apple ne ki örnek gösteriyorsun her şeyde 3~5 yıl geriden gelen o.

Apple ne ki örnek gösteriyorsun her şeyde 3~5 yıl geriden gelen o.
1 trilyon değeri olan şirket de o. Tek başına Türkiye’nin dış borcunu kapatır resmen. Apple A işlemcileri gayet iyi. Bizim mühendislerin hiçbiri böyle bir şey yapamıyor. NVIDIA gibi ekran kartı da tasarlanmıyor.

Saçma değil HATALI!
Çok saçmalık devlet git gide eğitimde batıyor 15 yaşındayım 11 Kasımda 16 olacağım 10.sınıfın sounda okuldan atıldım iftira sonucu ve açığa geçtim.
Şunu söylemeliyimki genellikle öğretmenlerin yanlışları çok canımı sıkıyordu küçüklüğümden beri Ses Mühendisliği, Binary code, PHP ve gerçekten tasarım ve yaratıcılığa çok önem veriyordum.
Klasik bir anadolu lisesinde olarak hiç bir şey öğrenemiyordum.
3 Yabancı dil biliyorum (Okul öğretmedi)
Java, Php, Swift (Okul öğretmedi)
Tarihi en iyi şekilde kitaplardan öğrendim (Okul öğretmedi)
Okul müdürü;
Öğrenciler robot tasarladı. (Raspberry Pi ve küçük basit parçalar)
Ben;
- Linux çekirdeği ile değil direk GNU Unix ile yeni işletim sistemi çekirdeği yazıyorum yıllardır beni TÜBİTAKA Alın.
Daha klavyeye tıklamayı bilmeyen okul müdürü;
- Okul notların kötü.
internete-cifte-sansur.jpg

Kısacası kimse takmadı türkiye'de ve çöp oldu.
Din Hocalarındanda neler çektim yıllardır adamlar hala yere pis pis tükürüyorlar.
İnsanlar hala bu ülkede çöplerini yere atıyor.
Geçende yolda bir insana çöpünü yere atmamasını uyardım diye adam sövüyor bana.
Babam ise elle tutulur birşey değil değil diye yaptıklarım pek önemsemiyor 50 yaşında nede olsa hele şu akrabalar!
İnsanlar bir football maçı yüzünden birbirlerini öldürüyorlar!
Heryerde kaba davranan tesbihli insanlar var daha tarihi bilmeden yanlış dincil kavramlar uyduruyorlar kendilerine göre.
Okuldaki öğrenciler bilinçli değil liseler çok boş gelişmiş hiçbir şey yok.
Daha tarihi hiç araştırmamış insanlar ateistim diye direk bana sen kötüsün ön görüsüyle yaklaşıyor.
Okuldayken bir kardeş bana direk şöyle yaklaştı (Bu arada hiç bir dini kitabı bile okumamış hatta hiç kitap okumamış) Allah bana emretti seni okul çıkışında dövücez...
Sonraki gün şikayet ederim ama müdür umursamaz müdür direk bende açık arar ve açık bulur disipline direk sen ateistsin okulun toplumunu bozuyorusun uzun saçlı ve küpelisin.
Okul hayatıma boyunca kimseye hakaret etmedim ama onlar etmişim gibi gösterdiler çünkü tüm okulda hatta şehirde dışlanıyordum.

Kavga eden küfür eden insanlar yerine benim gibi okulda düşünen ve genellikle derslerde uyuyan bir öğrencinin atılması hiç hoş değil.

Okullarda pardus günü vardır...
Ben direk heveslenip kendi işletim sistemimi göstermek için okul'a gitmek istediğimi söylerim.
Ama istemezler.

Son düzenleme:
Bakıyorum da devlet ile hükümeti ayıramayan insan dolmuş. Ya rant arıyorlar yeni bi tane ya da ortaya atılmış bomboş bir düşünce devamsızlığı paralı yapmak. Bizim insamımız da balık gibi atlıyor hemen. Neler dediler milletin tepkisi ölçmek için.

Saçma değil HATALI!
Çok saçmalık devlet git gide eğitimde batıyor 15 yaşındayım 11 Kasımda 16 olacağım 10.sınıfın sounda okuldan atıldım iftira sonucu ve açığa geçtim.
Şunu söylemeliyimki genellikle öğretmenlerin yanlışları çok canımı sıkıyordu küçüklüğümden beri Ses Mühendisliği, Binary code, PHP ve gerçekten tasarım ve yaratıcılığa çok önem veriyordum.
Klasik bir anadolu lisesinde olarak hiç bir şey öğrenemiyordum.
3 Yabancı dil biliyorum (Okul öğretmedi)
Java, Php, Swift (Okul öğretmedi)
Tarihi en iyi şekilde kitaplardan öğrendim (Okul öğretmedi)
Okul müdürü;
Öğrenciler robot tasarladı. (Raspberry Pi ve küçük basit parçalar)
Ben;
- Linux çekirdeği ile değil direk GNU Unix ile yeni işletim sistemi çekirdeği yazıyorum yıllardır beni TÜBİTAKA Alın.
Daha klavyeye tıklamayı bilmeyen okul müdürü;
- Okul notların kötü.
Eki Görüntüle 456930

Kısacası kimse takmadı türkiye'de ve çöp oldu.
Din Hocalarındanda neler çektim yıllardır adamlar hala yere pis pis tükürüyorlar.
İnsanlar hala bu ülkede çöplerini yere atıyor.
Geçende yolda bir insana çöpünü yere atmamasını uyardım diye adam sövüyor bana.
Babam ise elle tutulur birşey değil değil diye yaptıklarım pek önemsemiyor 50 yaşında nede olsa hele şu akrabalar!
İnsanlar bir football maçı yüzünden birbirlerini öldürüyorlar!
Heryerde kaba davranan tesbihli insanlar var daha tarihi bilmeden yanlış dincil kavramlar uyduruyorlar kendilerine göre.
Okuldaki öğrenciler bilinçli değil liseler çok boş gelişmiş hiçbir şey yok.
Daha tarihi hiç araştırmamış insanlar ateistim diye direk bana sen kötüsün ön görüsüyle yaklaşıyor.
Okuldayken bir kardeş bana direk şöyle yaklaştı (Bu arada hiç bir dini kitabı bile okumamış hatta hiç kitap okumamış) Allah bana emretti seni okul çıkışında dövücez...
Sonraki gün şikayet ederim ama müdür umursamaz müdür direk bende açık arar ve açık bulur disipline direk sen ateistsin okulun toplumunu bozuyorusun uzun saçlı ve küpelisin.
Okul hayatıma boyunca kimseye hakaret etmedim ama onlar etmişim gibi gösterdiler çünkü tüm okulda hatta şehirde dışlanıyordum.

Kavga eden küfür eden insanlar yerine benim gibi okulda düşünen ve genellikle derslerde uyuyan bir öğrencinin atılması hiç hoş değil.

Okullarda pardus günü vardır...
Ben direk heveslenip kendi işletim sistemimi göstermek için okul'a gitmek istediğimi söylerim.
Ama istemezler.
Kendini övmek için yazılmış boş bir metin. Gerçekten bilgi sahibi insanlar etrafa ''Ben bunu biliyorum'' diye laf etmezler. Dışlanmanın sebebi belki de hiç insan beğenmemen olabilir. Bazılarını olduğu gibi kabul edeceksin benim seni ettiğim gibi.

Bakıyorum da devlet ile hükümeti ayıramayan insan dolmuş. Ya rant arıyorlar yeni bi tane ya da ortaya atılmış bomboş bir düşünce devamsızlığı paralı yapmak. Bizim insamımız da balık gibi atlıyor hemen. Neler dediler milletin tepkisi ölçmek için.

Kendini övmek için yazılmış boş bir metin. Gerçekten bilgi sahibi insanlar etrafa ''Ben bunu biliyorum'' diye laf etmezler. Dışlanmanın sebebi belki de hiç insan beğenmemen olabilir. Bazılarını olduğu gibi kabul edeceksin benim seni ettiğim gibi.
Amaç övünmek değil bu tip öğrencilere kötü davranıyorlar aynı durumdan bir arkadaşımda muzdarip.
İnsan ayrımı yapmadım veya insanları beğenmemezlik...
Artık kendimi ve etrafımdakileri daha fazla geliştirmek için uğraşıyorum ama öğretmenlerin çabası bu olmuyor para oluyor.
Para için değil öğrenmek için okuyorum.
Biliyorum diye laf etmemin nedeni bu tip öğrenciler yerine saçma sapan televizyonda robot yaptık veya scratch'dan büyük projler yaptık gibi anlatmaları...
Çok çabalayınca üzülüyorum.
Sana göre boş bir metin cevabın için teşekkür ederim.
Ve inanıyorum eğtim daha güzel bir hale gelicek bir gün.

Cahil Anne ve Babaların sırf Arapça öğrensin dinimizi bilsin diyerek gönderdiği okullar işte. Şuan benim aileme saçma olduğunu söylesen sus çarpılırsın derler herhalde. İmam Hatip Okullarını zaten oldum olası sevmemişimdir. O konuda haklısın. Ama eğer kaldırılırsa cahil insanlar büyük tepki vericeklerdir. Yok işte MEB din düşmanı bunlar müslüman değil felan filan değmez.
Benim merak ettiğim soru hadi çocuk dini öğrendi, hafız oldu vs. daha sonra en fazla imam olacak. İmam hatip liselerine göndereceklerine meslek liselerine gitsinler daha iyi. En azından iş imkanları olur.
Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı hep bir '' Çocuklar din okusun. İmam Hatipler dolsun. Herkes dinini öğrenmek zorunda.'' kafasına sahip. Neden çocuklara baskı uygulayıp, dinden soğutmak yerine eğer sadece isterlerse öğretmiyorlar? Bence çocuklar kendi istedikleri ve başarılı oldukları konularda ders almalı. Öyle olmadığı zaman matematik ya da din dersi öğrenmeleri konusunda baskı uygulanıyor. Haliyle istemedikleri için ilgilenmiyorlar, ilgilenmediklerinde başarısız oluyorlar ve bu dersten iyice nefret etmiş oluyorlar. Halbuki çocuk sanatta, sporda veya yabancı dilde başarılı ise çocuk bunlara yönlendirilmeli.
download.jpg

Geri
Yukarı