Okulda kavga ettim

Aileme anlatamam zaten zor zamanlardan geçiyoruz üstüne ben de gidip okulda kavga ettim diyecek durumda değilim. Alacağım cezayı bir şekilde gizlemem lazım. Annemin ve babamın telefonundan öğretmenlerin, okul yönetiminin numaralarını engelleyeceğim ve mecburen okula diye çıkıp dışarıda vakit geçireceğim uzaklaştırma süresi boyunca. Eğer atılırsam başka okula nakil aldırdım diyeceğim. Abime söylemeyi düşündüm ama oldukça riskli. Abim sinirlenince gözü dönen bir insan. Okula kadar giderse ben tutamam onu o durumda. Kaldı ki 30 yaşında.

Büyük ihtimalle çocuk hakkımda yalanlar söyleyip ailesiyle beraber şikayet konusunda darladı yoksa hocalar bu kadar büyütmezdi olayı. Afedersiniz ben annem yaşayacak mı derdindeyim, kadın gelmiş bana oğlunun kansızlık hastalığından bahsediyor, diğer yanda hocalar başımın etini yiyor. Keşke oracıkta işi temizden halletseydim diyorum kendi kendime. Annemin durumunu söylemedim onlara. Kimse için annemi bahane etmeyeceğim. Daha da ailemi karıştırmayacağım okul hayatıma falan. Allah'ın izniyle annem iyileşince sonradan durumunu anlatıp verdikleri cezayı yüzlerine vurur o zaman anlarlar bazı şeyleri. Şimdilik beklemedeyim. Gelişme olursa buraya da yazarım unutmazsam.
Ben olsam sükunet koruyamam. Çocuğu kansızmış. Ne alakası var? Pekmezi bol içirseydi. Üstüne gelmemeleri gerek öyle bir hakkı yok. Babasıyla konuşurken sakın üslup koruma. Üslubunu düzgün tuttukça tepene biner. Adama ne olduysa söyle, içinde bulunduğun durumu söyle. Ne ahlaksız, rezil, rüsva, kepaze adam? Oğlu senin annenin durumunu biliyor kışkırtma maksatlı annene küfür ediyor. Ondan sonra da meziyetmiş gibi neymiş seninle ilgilenecek miş. Önce oğluyla ilgilensin.

24 senelik hayatımda hiç kavga etmedim, kavga meraklısı olduğum falan da yok. Ben de lisede konu sahibi ile aynı şekilde ailevi küfürlere ve benzeri şeylere maruz kaldım. Hocalara söylediğimde tek yaptıkları oturma düzeninde uzaklara koymaktı ki çocuk istediği zaman yer değiştirebiliyordu orası da ayrı bir şey. Sürekli geldi darladı; tepki vermeyip muhatap olmamayı denedim, seviyesine düşüp aynı küfürleri ettim aynı şekilde vurdum. Hiçbiri işe yaramadı. Böyleleri gerçekten darlıyor insanı. Başka hiçbir şey çözüm olmuyor yani. Koridorda falan bile rahat bırakmıyordu. Arkadaşlarla kalorifere yaslanıp sakin bir şekilde sohbet edebildiğim bile olmadı. Belki gelmediği günler. Nasıl kavga etmediğimi inanın ben bile bilmiyorum. Böyle insanlara karşı tek çözüm bazen böyle olabiliyor.

Bende çok küfür etmem, kavgaya da bayağı karşıyım ama lise de 1 kez etmek zorunda kaldım.

Çocuğu çok fazla uyardım. Devam etti krize girdim dayanamadım daldım. Ama tabii abartmadım. Geldi özür diledi. Biraz Sohbet ettik konu kapandı.

Çocuğu dövme demiyorum be kardeşim. Öldüresiye dövme diyorum. Kavganın da bir etiği var.

Şu konu da ki kavgaya destek verenlerden ehliyeti alsan trafik terörü biter. Kavgalar biter. Hepsi toplanmış gibi.

Neymiş efendim arabayı önüme kırmış nasıl kırabilir? O yol benim ben haklıyım iyi ki yapmışım...

Hayatımda kavga etmemiş adamım ben ama trafikte adam önüme kırıp bir de üstüne anneme söverse eğer esenyurt gibi bir yerde değilsem iner haddini bildiririm. Kavgaya destek vermem ama bunlara had bildirmeyince daha da şımarıyorlar.

Oğlun sana geliyor;

+Baba bugün okulda şu çocuk beni dövdü
-Neden oğlum?
+Çocuğun hasta anasına küfür ettim bu hale getirdi beni

Mantıklı geliyor mu bu durumda oğluna hak vermek?

Çocuğun garanti annenin durumunu bilip bilmediğini bilmiyorum. Hassasiyetini de bilmediğini düşünüyorum. Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama okula giden insanlar küfürlerin anlamını bile bilmeyebiliyor.

Bu yüzden bence haklısınız ama abarttığınız için haksızsınız. Annene saygıdan sevgiden bunu yaptın ama onları bu durum da daha çok üzüyorsun.

Doğru düzgün dursun kardeşim. Adamın anasına söverken hasta değil, adam vurunca hasta öyle mi? 😡

Annesine hakaret edercesine sövmemiş. Lafın gelişi sövme diye bir şey var. Behzat ç falan izle biraz gör her lafın sonuna "a m k" koyan milletiz saçmalamayın.

Sanırsın elit AB grubu toplanmış hayatında hiç küfür duymamış insanlar. Küfür için can almayı savunuyorsunuz.

Çocuğun garanti annenin durumunu bilip bilmediğini bilmiyorum. Hassasiyetini de bilmediğini düşünüyorum. Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama okula giden insanlar küfürlerin anlamını bile bilmeyebiliyor.

Bu yüzden bence haklısınız ama abarttığınız için haksızsınız. Annene saygıdan sevgiden bunu yaptın ama onları bu durum da daha çok üzüyorsun.

Annesine hakaret edercesine sövmemiş. Lafın gelişi sövme diye bir şey var. Behzat ç falan izle biraz gör her lafın sonuna "a m k" koyan milletiz saçmalamayın.

Sanırsın elit AB grubu toplanmış hayatında hiç küfür duymamış insanlar. Küfür için can almayı savunuyorsunuz.
Arkadaşım her şeyin sonuna "a m k" koymak farklı anaya sövmek farklı. Adam "a m k" dese burada bu konu açılır mıydı? Olaylar yaşanır mıydı? Biz ne için tartışıyoruz. Anasına sövmesinden ötürü. Lafı saptırma.

Neyse daha fazla yazmayacağım herkesin kişisel görüşü.

Arkadaşım her şeyin sonuna "a m k" koymak farklı anaya sövmek farklı. Adam "a m k" dese burada bu konu açılır mıydı? Olaylar yaşanır mıydı? Biz ne için tartışıyoruz. Anasına sövmesinden ötürü. Lafı saptırma.

Haklısın hocam söven olursa diye silah falan da taşıyın. Kökten işi çözelim adam olmaz bunlardan. Sonuçta ergen veya genç değiller. Hata yapamazlar.

Haklısın hocam söven olursa diye silah falan da taşıyın. Kökten işi çözelim adam olmaz bunlardan. Sonuçta ergen veya genç değiller. Hata yapamazlar.
Ben hata yapamazlar demedim. Hatasız kul olmaz. Herkesin hatası(ları) vardır mutlaka. Burda bu arkadaşta hata yapmış, küfür eden de. Olay artık arkadaşlardan çıkmış. Olay karşı tarafın babası. Olay bitmiş, oğlu şu an yaşıyor mu? Yaşıyor. Disiplin buradaki arkadaşa cezası neyse verecek mi? Verecek. Sadece küfür eden çocuk değil babası da suçludur benim nezdimde. Bimden 20 liraya poşet alırsan öyle olur.

Ben hata yapamazlar demedim. Hatasız kul olmaz. Herkesin hatası(ları) vardır mutlaka. Burada bu arkadaşta hata yapmış, küfür eden de. Olay artık arkadaşlardan çıkmış. Olay karşı tarafın babası. Olay bitmiş, oğlu şu an yaşıyor mu? Yaşıyor. Disiplin buradaki arkadaşa cezası neyse verecek mi? Verecek. Sadece küfür eden çocuk değil babası da suçludur benim nezdimde. BİM'den 20 liraya poşet alırsan öyle olur.

Benim de başından beri tek dediğim çocuk kavgayı abartmış?

Bir insanı bayıltana kadar dövmek normal değil işte. Babası vs ile ilgili yorum yapmadım. Ceza ile ilgili de yorum yapmadım.

Ama babası okul içinde bir şey yapamaz. Okul çıkışı bir köşede kıstırabilir. Zaten böyle bir şey yaparsa olay direk karakolluk olur. Eğer diğer taraf olayı karakola ilettiyse, babası böyle bir suç işlerse baba ceza bile alır.

Geri
Yukarı