Okulda kavga ettim

Sınıf hocama ulaştım, bana hak vermedi. Çocuğun güya kansızlık hastalığı varmış ve çok büyük risk atlatmış falan bir şeyler dedi. Bu tarz durumlarda müdüriyete şikayet edeceksin kendi kendine adaleti sağlayamazsın dedi. En iyi ihtimalle uzaklaştırma alacağımı söyledi. Bugün çocuğun babası WhatsApp sınıf grubundan numaramı bulup aradı ve pazartesi günü okulda olacağını benimle bizzat ilgileneceğini söyledi. Ben bunları aileme anlatamadım tek başımayım. Büyük ihtimalle yaşattığımı yaşayacağım. Bir bakıma bu benim lehime olabilir, durum bir şekilde eşitlenirse disiplinden yırtabilirim.
Kesinlikle ailene söylemelisin dostum onun babası var da senin yok mu kim olsa ameliyattaki annesine sövülse zor sakin kalır baban sana hak vereceğini düşünüyorum.

Aileme anlatamam zaten zor zamanlardan geçiyoruz üstüne ben de gidip okulda kavga ettim diyecek durumda değilim. Alacağım cezayı bir şekilde gizlemem lazım. Annemin ve babamın telefonundan öğretmenlerin, okul yönetiminin numaralarını engelleyeceğim ve mecburen okula diye çıkıp dışarıda vakit geçireceğim uzaklaştırma süresi boyunca. Eğer atılırsam başka okula nakil aldırdım diyeceğim. Abime söylemeyi düşündüm ama oldukça riskli. Abim sinirlenince gözü dönen bir insan. Okula kadar giderse ben tutamam onu o durumda. Kaldı ki 30 yaşında.

Büyük ihtimalle çocuk hakkımda yalanlar söyleyip ailesiyle beraber şikayet konusunda darladı yoksa hocalar bu kadar büyütmezdi olayı. Afedersiniz ben annem yaşayacak mı derdindeyim, kadın gelmiş bana oğlunun kansızlık hastalığından bahsediyor, diğer yanda hocalar başımın etini yiyor. Keşke oracıkta işi temizden halletseydim diyorum kendi kendime. Annemin durumunu söylemedim onlara. Kimse için annemi bahane etmeyeceğim. Daha da ailemi karıştırmayacağım okul hayatıma falan. Allah'ın izniyle annem iyileşince sonradan durumunu anlatıp verdikleri cezayı yüzlerine vurur o zaman anlarlar bazı şeyleri. Şimdilik beklemedeyim. Gelişme olursa buraya da yazarım unutmazsam.

Hocam sinirlerine hâkim olmalısın. Biri sana küfür etti diye onu öldürmek veya buna teşebbüs etmek akıl işi değil. Sinirlerine hâkim ol yoksa haklıyken haksız duruma düşersin.

Hocam sinirlerine hâkim olmalısın. Biri sana küfür etti diye onu öldürmek veya buna teşebbüs etmek akıl işi değil. Sinirlerine hâkim ol yoksa haklıyken haksız duruma düşersin.
Evet yapması gereken müdüre gidip söylemekti değil mi? Müdür de onu kesinlikle çok ağır bir dille uyarınca o çocuk da kesinlikle akıllanırdı ve devam etmezdi. Çünkü her okulda akran zorbalığıyla mükemmel bir şekilde mücadele ediliyor. O çocuk kesinlikle örgün eğitim dışına çıkarılırdı, sözle uyarılmakla kurtulamazdı!

Evet yapması gereken müdüre gidip söylemekti değil mi? Müdür de onu kesinlikle çok ağır bir dille uyarınca o çocuk da kesinlikle akıllanırdı ve devam etmezdi. Çünkü her okulda akran zorbalığıyla mükemmel bir şekilde mücadele ediliyor. O çocuk kesinlikle örgün eğitim dışına çıkarılırdı, sözle uyarılmakla kurtulamazdı!

Evet o zaman gidip dövelim (!) değil mi? Suçu suçla önleyemezsin.

Sen hakim olur muydun sinirlerine? Hastanede annen yatıyor okula giderken için titriyor bir şey olacak diye, Diğer yanda babanın abinin haline bakıyorsun perişanlar. Biri gelip durumunu bile bile gülerek ağza alınmayacak küfürler ediyor annene. Hakim olur muydun sinirlerine? Ayrıca kimse bana küfür etmedi. Konuyu baştan sonra bir kere daha oku, empati yap, düşün taşın tekrar yaz rica ediyorum.

Kendince haklısın ama dışarıdan bakınca çok abarttığını düşünüyorum.

Öncelikle geçmiş olsun. Umarım hızlıca iyileşir. Ama genel de herkes küfürlerle Sohbet ediyor. Ben kendimi bildim bileli ailevi küfürlere karşıyım. Şimdi bu mantıkla düşününce siz haklısınız Ama çevrenizde bu durum normalleşmişse sürekli küfür ederek konuşuluyorsa, siz çok bariz suçlusunuz. O çocuk senin ailevi durumlarını ve iç dünyanı bilemez bilmekte zorunda değil.

Aynı şeyi düşün şakasına arkadaşına küfür ediyorsun laf diyorsun öldüresiye dayak yiyorsun. Mantıklı değil abicim. Evet zor zamanlar yaşıyorsun belki ama herkesin hayatında zor dönemleri oluyor. Herkes birbirine dalsın o zaman.

Hocanda haklı kötü bir şey yaptığının farkında değilsin bununla övünüyorsun. Kavgayla övünen insanlardan kişisel olarak nefret ediyorum.

Kader arkadaşım bende kınama cezası aldım pek bir şey olmaz yani işin içine il ve ilçe disiplin kurulunun karışmaması gerek ilk defa oluyorsa kınama alırsın ama ağır bir yaralama söz konusu ise 5 gün uzaklaştırma veya 10 gün uzaklaştırma alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı