Okulda Taciz Edilmek

Benim yazmak istediklerim hem bu konuyla alakalı hemde biraz genel birkaç şey.

Öncelikle Okula giderken yaptığınız neredeyse %50'nin üzerinde şeylerden ileride pişman olma ihtimaliniz yüksek. O yüzden siniri stresi ve kafaya takmayı her ne kadar çok çok çok zor olsa da biraz daha ileri ki yaşlara bırakmak lazım ve sorun çözme işini o işi üstlenenlere bırakmakta fayda var.

Okulda bir kişi size sataşıyorsa, yapılabilecek en güzel hamlelerden birisi, sataşanın velisine durumu bildirmek. Rehber hoca yardımcı olur belki.

Çay ocağı mı? Yaptıkları iş zaten anca hır-gür çıkartmak. Düşük sınıfları kullanıyorlar, ülkü ocaklarında olanlar Türklük'ten uzaklar. Sadece korunmak için gidiliyor.
Bizzat gidip oradaki ortamı gördünüz mü?
Yaşın kaç? Yaş ilerleyince insanın kaybedeceği şeyler daha fazla oluyor. Bu yüzden kavga edince ceza alma durumunda insan 2 saniye sakin kalıp kavgaya girmez.
17 yaşındayım insan kaybedecek şeyleri olsa bile bazen birşeyi yapmak zorunda kalır.

Herhangi bir öğretmene ve ailenize söylemeniz daha iyi olur.

Arkadaşlar bu tip maymunları az çok biliyorum ve gidip konuşursa onların gözünde kendini daha çok acındıracaktır ve baskı daha çok artacaktır. Benzer olay 9.sınıfta başıma gelmişti. Ben yine ilk başta konuşmayı denedim ama baskıyı iyice arttırdılar. En sonunda kavga ettik ve dövdük çocuğu. Öyle bir durum olursa teke tek diyenlerin arkasında en az 10 kişi oluyor o yüzden kavga durumunda toplayabileceğin kadar arkadaşını topla. Ama sen yine konuşmayı dene. Olmadı arkadaşlarını toplar kavga edersin başka yolu yok çünkü bu tür maymunlar genelde dayaktan anlarlar sadece. Sakın acıma bu arada şurasına vursam ne olur diye falan, çünkü aynı durumda onlar sana acımayacak bunu da aklında bulundur.

Arkadaşlar bu tip maymunları az çok biliyorum ve gidip konuşursa onların gözünde kendini daha çok acındıracaktır ve baskı daha çok artacaktır. Benzer olay 9.sınıfta başıma gelmişti. Ben yine ilk başta konuşmayı denedim ama baskıyı iyice arttırdılar. En sonunda kavga ettik ve dövdük çocuğu. Öyle bir durum olursa teke tek diyenlerin arkasında en az 10 kişi oluyor o yüzden kavga durumunda toplayabileceğin kadar arkadaşını topla. Ama sen yine konuşmayı dene. Olmadı arkadaşlarını toplar kavga edersin başka yolu yok çünkü bu tür maymunlar genelde dayaktan anlarlar sadece. Sakın acıma bu arada şurasına vursam ne olur diye falan, çünkü aynı durumda onlar sana acımayacak bunu da aklında bulundur.
Bende buradaki arkadaşlara bunu anlatmaya çalışıyorum ama. Herkesin çözüm yolu farklı.

Konuş diyen arkadaşlara arkamla gülüyorum. Bir seferinde beni böyle taciz eden birini hocaya şikayet ettim hoca bana dediki: "valla sizin yaşınızda çok kavga ettim ama öğretmenime söylemedim". Arkası sağlam olsun olmasın istinasız yaptığım bir süre sabretmek ve sabrım taşınca attığı ilk lafta yumruğu atmak. Arka indirmede birebir.

Bu yazdıklarımla şiddeti desteklediğim düşünülebilir fakat öğretmenler ve idarenin şeyinde değil(çok disiplinli bir okul değilse), başka çözüm yolu yok. Akran zorbalığından çok çektim siz çekmeyin. Spor yapın, vücudunuzu geliştirin ve dövüş sanatlarında ustalaşın.

Kavgayla iş çözülmez çağır kuzenini oturup konuş bir daha yaparlarsa senden günah gitti dalarsın.

Çözümünüzü kendiniz sunmuşsunuz. Gidin kuzeninizle bir sağlam ayar çekin eğer hala akıllanmadıysa yatırıp...

Yeni konular

Geri
Yukarı