Okulda zorbalık

Sınıfta önümde oturan bir çocuk var. Derste ve ders dışında beni rahatsız ediyor ve bununla da kalmayıp şiddet uyguluyor. Kendimi savunan biri değilim çünkü ileride yaşanacak durumlardan hep korkmuşumdur, disiplin, hocaların gözünden düşme vs. bu dediğim çocuk sınıfımdaki diğer çocuklara da sataşıyor, ne yapmamı önerirsiniz?
Adres ver kardeşim gelip paspas çekeyim

Sınıfta önümde oturan bir çocuk var. Derste ve ders dışında beni rahatsız ediyor ve bununla da kalmayıp şiddet uyguluyor. Kendimi savunan biri değilim çünkü ileride yaşanacak durumlardan hep korkmuşumdur, disiplin, hocaların gözünden düşme vs. bu dediğim çocuk sınıfımdaki diğer çocuklara da sataşıyor, ne yapmamı önerirsiniz?

Hocam zorbaya karşı kendinizi savunun öğretmenin gözünden düşerseniz düşün zorbalığa izin vermeyin her koşulda kendinizi koruyun karşı çıkın.

Ben çocuğu gördüm hatta fotoğrafını da çektim. Ne bakıyon lan dedi kafa göz daldım senin için. Sabah ağzı burnu kırıksa ondandır.
Fotoğraf da şu:
c13X292jm4B9Ms_O99f0uIZ4y1RZF9OR-VEK6qhSJk1vaAxPzUVtAmq3vT5Lx5di7swgPlHbpPZ7_MZLR77nTgAkbjU_MFPtMWozifPRrysFqyl7KfyFyZwWVaet

Öğretmenleriniz vb. bir şey yapamıyor mu? Dediğiniz gibi arkadaşlarınızla toplanıp yine şikâyet etmeye çalışın, gün içinde yaparsanız çocuk bir şey yapamaz.
Ya da çocuk dövebileceğiniz biriyse siz de ona karşı çıkın, o size zorbalık yapıyorsa siz de ona yapın. Bunda tırsılacak bir durum yok.

Şiddet eğilimlisi ve şiddeti seven biri değilim ama birine söylersen ispitçi derler, o yüzden elinin tersiyle de bir kere de sen vuracaksın.

Saçma bir tavsiye olacak ama çocuğa iyi davran. Ona kibarca neden vuruyorsun yapma falan de. Onla samimi ol ama yapmacık. Sevemezsin zaten. Belalı tiplerden biridir. Sakın ne yapabilir ki deyip artistlenme. Bizim okulda da vardı 50 kuruş isteyen tipler. Herkesden alırlardı benden almazlardı. Çünkü çocuğu dövdükten sonra r yapıp samimi olmuştum. Tabii ki yapmacık.
Eğer fiziksel olarak ondan daha gelişmiş değilse bu tiplerle samimi olunmaz. Sana kölesi gibi davranır, el şakaları daha da artar, senden yüzsüz gibi çok şey ister.
En iyisi bu tiplerle aranızı iyi yoldan bozmak. Yani en basitinden senden 1 yaprak sayfa mı istedi, yok arkadaş veremem diyeceksin. Grup halinde bir ödev mi var bu çocuğa ondan hoşlanmadığını söyleyerek farklı bir gruba geçeceksin. O senden uzaklaşmaya başlayacak zaten.

Geri
Yukarı