Okuldaki zorbalara karşı korunma tavsiyesi

Okul hayatımda hep böyle zorbalar oldu, bir süre alttan aldım fakat bardak taşınca birini tek bulup kavga ettim. Sonra da sihirli bir şekilde arkadaş olmak istediler(burası acayip) bu hiç sekmedi. Grup kavga edecekleri zaman da öğretmenlerime gidiyordum ya da kaçıyordum boş söylentiler çıkıyordu fakat teke tekte hallettiğim için sıkıntı kalmıyordu.
Bende bu ters tepmişti :( Bir kişi, çok kişi olmuştu. Ondan diyorum diğer taraftan da bakın. Sonra bela da olabiliyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yüzden topuk ya da hocalara gitmeli biraz stres dönemi oluyor ama en azından bir daha uğraşmıyorlar.
Kardeşim ne hocalara gitmesi. Hocalar bu itlere hiçbir şey yapmaz. Bu gün okulda uğraşıyorlar ama yarın çoluğunun çocuğunun yanında saldırsalar ne yapacak. O zaman yanına kaçacağı bir hocası olmayacak. Şimdiden kum torbaları bulmuşken içlerinden geçsin. Korkmaya alışmasın karşılığını versin. İlla kavga etmesine gerek yok sözlü olarak da karşılık verebilir. Şunları yüceltmesin yeter.

Kendini ezdirme, karşılık vermedikçe daha çok tepene binerler, her hangi bir fiziksel temasta sen de ona vur dayak yiyeceğini düşünüyorsan da gir kavgaya. Kimse sürekli kavga etmek istemez o yüzden bir daha bulaşmayacaktır kolay kolay, sert olursan.

Böyle şeylere sessiz kalmayın. Herkes kendi evinin önünü temizlesin. Önce kendinizi düzelterek başlayın, sessiz kalan insanlar varsa onları bu konularda bilgilendirin.

Hata yapmalarını bekle ve koz biriktir.
Bunun sayesinde tüm eğitim hayatım boyunda tek bir kez disipline gitmedim.
Ama çok dövdüm. Kozlarımla beraber de, yaptıklarım yanıma kâr kaldı.
Hocam öyle bir anlattınız ki okul kavgası değil de darbe planı okur gibi okudum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dalga geçmek için atmadım

Geri
Yukarı