Okuldaki zorbalara karşı korunma tavsiyesi

Kardeşim ne hocalara gitmesi. Hocalar bu itlere hiçbir şey yapmaz. Bu gün okulda uğraşıyorlar ama yarın çoluğunun çocuğunun yanında saldırsalar ne yapacak. O zaman yanına kaçacağı bir hocası olmayacak. Şimdiden kum torbaları bulmuşken içlerinden geçsin. Korkmaya alışmasın karşılığını versin. İlla kavga etmesine gerek yok sözlü olarak da karşılık verebilir. Şunları yüceltmesin yeter.
Hocam meslek lisesinde okudum böyle tipleri bende biliyorum ve eminimki laf attığı an kavga çıkacaktır.

Hocam meslek lisesinde okudum böyle tipleri bende biliyorum ve eminimki laf attığı an kavga çıkacaktır.
Çıksın kral. Ölünce mi kavga edecek bu kardeşimiz. Ben kavga etmesini değil, dik durmasını öğrenmesini istiyorum.
Bir de en önemlisini yazmayı unuttum benim okulum evime aşırı yakın beni 2 dakika takip etseler evimi bulurlar. Evimi bulduktan sonra ise her şeyi yapabilirler :( .
Hiçbir şey yapamazlar ama sen böyle onları yüceltmeye devam edersen bizim ve senin çocuklarına yapacaklar.

Merhaba ben ata. Bu sene yeni okula nakil aldırdım gördüğüm kadarıyla sınıfta keko grubu var ve bunlar bana birazcık gıcık oldular. Ben sınıf içerisinde başarılı bir öğrenciyim, öğretmenlerim beni sever vs. aynı zamanda da oyun oynuyorum. Oyun muhabbeti, donanım muhabbeti yaptığım bir arkadaş buldum sınıf grubunda. Onunla muhabbet ederken bana ha bire gereksiz laflar söylüyorlar. Ben laf söylersem dayak yiyeceğimi biliyorum. Kavgayla aram yoktur. Kavga edemem ama her fırsatta bana bir şeyler söylüyorlar ve ben de bunların altında kalmamak istiyorum ama kendimi savunmaya kalkarsam dayak yiyebilirim. Bana neler önerirsiniz? Dalga geçmeden önerirseniz sevinirim.

Okul dönemlerimde aynı şey benim de başıma gelmişti. Bizim okul bunlarla doluydu ve bizim sınıftada baya fazla böyle tipler vardı. Biz 5 kişi bulduk böyle olmayan kendi aramızda onlara bulaşmadan arkadaş olduk şu anda da hala en sevdiğim arkadaşlarım hala görüşüyoruz. O günü hiç unutmuyorum. Bize sürekli böyle davranırlardı hiç takmazdık arada bir el şakaları yaparlardı bana arkadaşlarıma takmazdık pek fazla. Bunlar baya baya pisleşmeye başladı takmıyorduk. O gün okulda bizim gruptan sadece benimle bir arkadaşım vardı. Biz oturur konuşurken ters bir cümle söyledi.

Arkadaşım dayanamadı bunların birine karşılık verdi. O tiplerden ters cümle ettiği tip ne dedin sen falan dedi. Arkadaşımı tuttu yakasından ayağa kaldırdı öyle bir tekme salladi ki arkadaşım yere yığıldı. Suratında o kadar acı bir durumu oluştu ki içim parçalandı. Bende çığırdan çıktım bu tekme atanı öyle bir dövdüm ki içimden canavar çıkmıştı o kadar çok sinirlenmiştim. Bunu alıp öyle dövdüm ki nasıl dövdüğümü bende bilmiyorum tekme tokat elimden geleni yaptım. Arkadan sırtıma vuruyorlar diğer arkadaşları da ama ben takmayıp sadece arkadaşıma onu yapana vuruyorum.

Neyse bir süre sonra okul çalkalandı. Herkes toplandı vs. yani o kadar serseri tip var ki hepsi izliyor zevk alıyorlar izlemekten bir kişide gidip hocayı çağırmıyor. Neyse en son hocalarda geldi. Bir tane hoca okulun böyle en sert hocası kimse onun dersinde saygısızlık yapamıyor. Neyse geldi ayırmaya çalışıyor ama ben çıldırmışım zar zor tuttu hoca beni köşeye çekti. O çocuğun nasıl biri olduğunu biliyor benim de böyle kavga çıkarmayacağımı biliyor.

Bana müdürün odasına git dedi bende gittim çocuğa da git dedi gitmedi çocuk hocaya küfür etti hocada bunu kolundan tutup müdürün odasına kadar yerde sürükledi bunu görünce o kadar mutlu oldum ki anlatamam. İdareye falan gittik dilekçe vs. yazıldı anlattık durumu bu çocuğu okuldan attılar. Ondan sonra okula geldim. O serseri tipler derslerini almıştı diğer arkadaşları kovulduğu için bir daha sınıftan hiçkimseye ters bir hareket yapamadılar.

Yani kısaca bunlar daha ilk kısımlar bir süreden sonra öyle çirkinleşicekler ki dayanamayıp kendin kavga çıkartıcaksın. Kendini ezdirme bunun için kavga etmen bile gerekse et sonucunda ölüm yok. Kendimden biliyorum sen tepki göstermezsen daha da çok çirkinleşicekler.

Hiçbir şey yapamazlar ama sen böyle onları yüceltmeye devam edersen bizim ve senin çocuklarına yapacaklar.

Hocam ben işleri dilimle halletmeyi tercih ederim o yüzden küçüklüğümden beri kavgayla alakam olmadı bunlar beni çok rahat döverler ama tabii ki bunu direkt suratlarına söylemem ama herhangi bir kavga anında ağızımı burnumu kırarlar.

Kanka birine sağlam bir kapat ama öyle bir kapat ki ürksünler sonra dayak yesende bir şey olmaz peşini bırakırlar. Yaşadım iyi ki sağlam kapatmışım.

Hocam ben işleri dilimle halletmeyi tercih ederim o yüzden küçüklüğümden beri kavgayla alakam olmadı bunlar beni çok rahat döverler ama tabii ki bunu direkt suratlarına söylemem ama herhangi bir kavga anında ağızımı burnumu kırarlar.
Kıramazlar! Sen öyle zannediyorsun. Hiç kimsenin seni dövmek gibi bir hakkı yok. Kavga et demiyorum ama sana dediklerine de içerleme. Kendi kendini eziyorsun farkında değilsin. Bu yaptığın yanlış. Söylediklerine kulak asma onları adam yerine koyma ama yarın bir gün seni dövmeye kalkarlarsa karşılık vermeden dayak yeme.

Hocam bak dediğim gibi sen kavgayı yanlış biliyorsun o iş ağız burun kırmayla bitmez hele okul kavgaları hiç öyle değil. En fazla bir yerin kanar biri seni orda yaralarsa onun hayatı biter zaten. Mutlaka bir gün çığırdan çıkıp kavga etmek zorunda kalıcaksın. He en kötü sonuç dayak yersin. Bi yerin kırılmaz. Bunlar zaten genelde hiçbir şey yapamayan çevresinden güç alan insanlardır.

Hocam bak dediğim gibi sen kavgayı yanlış biliyorsun o iş ağız burun kırmayla bitmez hele okul kavgaları hiç öyle değil. En fazla bir yerin kanar biri seni orda yaralarsa onun hayatı biter zaten. Mutlaka bir gün çığırdan çıkıp kavga etmek zorunda kalıcaksın. He en kötü sonuç dayak yersin. Bi yerin kırılmaz. Bunlar zaten genelde hiçbir şey yapamayan çevresinden güç alan insanlardır.
Umarım dediğiniz gibidir.

Yani tabi ki sana git kavga çıkar demiyoruz ama sana birşey dediklerin de benim yaptığım gibi karşılık vermezsen hem gururdan olucaksın ve daha da çirkinleşicekler. Sana zoruna giden birşey diyorlarsa sende kendini ezdirme karşılık ver.
Umarım dediğiniz gibidir.
Hangi okul da okuyorsun ?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı