Okuldan dolayı günlük yaşamın kalmaması

AJudge

Hectopat
Okul başladığından beri düzgün evde oturamıyorum resmen sabah erken kalktığım için gece erken uyumam lazım okul 16:10'da bitiyor ve otobüs bekleyince falan eve gelmem 17:00'yi buluyor bazen 17:30 bile oluyor ve aşırı uykum geliyor günlük yaşantım kalmadı resmen kendimi bitki gibi hissediyorum. Sizde de böyle mi? Bence okulların biraz kısaltılması lazım.

Hele daha dur, okullar yeni açıldı :) Okulda iyi vakit geçirmeye çalış. Arkadaş edin, onlarla takıl. Sürekli okulun bitmesini düşünmezsin böylece. Okulu kendine eğlenceli bir yer haline getirmeye çalış.
Ayrıca ekleyeyim, okul bittiğinde özleyeceksin.

Hele daha dur, okullar yeni açıldı :) Okulda iyi vakit geçirmeye çalış. Arkadaş edin, onlarla takıl. Sürekli okulun bitmesini düşünmezsin böylece. Okulu kendine eğlenceli bir yer haline getirmeye çalış.
Ayrıca ekleyeyim, okul bittiğinde özleyeceksin.
Okullarla ilgili bir sıkıntım yok ama eve geldiğimde içim bulanıyor 6 ayımın böyle heba olmasını istemiyorum.

Okul başladığından beri düzgün evde oturamıyorum resmen sabah erken kalktığım için gece erken uyumam lazım okul 16:10'da bitiyor ve otobüs bekleyince falan eve gelmem 17:00'yi buluyor bazen 17:30 bile oluyor ve aşırı uykum geliyor günlük yaşantım kalmadı resmen kendimi bitki gibi hissediyorum. Sizde de böyle mi? Bence okulların biraz kısaltılması lazım.
Bu durum özellikle corona döneminden sonra bende de başladı maalesef. Neden böyle olduğunu gerçekten bilmiyorum. Saat 17.00 gibi uyku bastırıyor uyandığımda saat 20.00 olmuş oluyor. Bu sefer gece uykum gelmiyor ve tüm günüm çöpe gitmiş gibi hissediyorum.

Bu genelde ilk zamanların verdiği etkidir. Alışık olmadığın için yorgun oluyor olabilirsin. Ben uyku düzeni olmayan birisi olarak ilk hafta okula genelde saat 2 veya 3 gibi yatıp giderdim ve doğal olarak okuldan dönünce insan yorgun oluyor ve kafayı koyduğu gibi yatıyor. Bu yüzden bunların 2 3 haftaya rahat düzeleceğini düşünüyorum.
Ve ayrıca okulu özleme olayına kesinlikle katılıyorum...

Bu durum özellikle corona döneminden sonra bende de başladı maalesef. Neden böyle olduğunu gerçekten bilmiyorum. Saat 17.00 gibi uyku bastırıyor uyandığımda saat 20.00 olmuş oluyor. Bu sefer gece uykum gelmiyor ve tüm günüm çöpe gitmiş gibi hissediyorum.
Evet ya cidden kısacık hayatımızın çoğu bölümü okula gidiyor.

Bu genelde ilk zamanların verdiği etkidir. Alışık olmadığın için yorgun oluyor olabilirsin. Ben uyku düzeni olmayan birisi olarak ilk hafta okula genelde saat 2 veya 3 gibi yatıp giderdim ve doğal olarak okuldan dönünce insan yorgun oluyor ve kafayı koyduğu gibi yatıyor. Bu yüzden bunların 2 3 haftaya rahat düzeleceğini düşünüyorum.
Ve ayrıca okulu özleme olayına kesinlikle katılıyorum...
Tek olay bu değil bu yüzden hiç bir hevesim kalmadı. Eskiden oturup yazılım vs. yapardım videolar izlerdim ama okul nedense bütün enerjimi süpürüp alıyor resmen. O kadar insanın içinde 8 saat boyunca kalmak depresyona sokuyor beni. Aslında sınıfta en çok konuşan espri yapan kişi olarak gözüküyorum ama okul cidden yoruyor. Keşke 4 saat vs. olsaydı da günlük kendimize de bakabilseydik ayrıca hocaların değişik hareketleri de cabası bugün biri gelmiş bize diğer sınıf haftalık 1000 soru ödevini yapmadığı için diğer sınıflara kızdığını anlatıyor (ilk gün olmasına rağmen). Neyse İnşALLAH düzelir diyelim

Evet ya cidden kısacık hayatımızın çoğu bölümü okula gidiyor.

Tek olay bu değil bu yüzden hiç bir hevesim kalmadı. Eskiden oturup yazılım vs. yapardım videolar izlerdim ama okul nedense bütün enerjimi süpürüp alıyor resmen. O kadar insanın içinde 8 saat boyunca kalmak depresyona sokuyor beni. Aslında sınıfta en çok konuşan espri yapan kişi olarak gözüküyorum ama okul cidden yoruyor. Keşke 4 saat vs. olsaydı da günlük kendimize de bakabilseydik ayrıca hocaların değişik hareketleri de cabası bugün biri gelmiş bize diğer sınıf haftalık 1000 soru ödevini yapmadığı için diğer sınıflara kızdığını anlatıyor (ilk gün olmasına rağmen). Neyse İnşALLAH düzelir diyelim
Haftalık 1000 soru açıkçası bana gayet güzel bir abartma gibi geldi, çok sağlam bir sayı... O kadar insanın içinde bulunmak bana göre seni depresyona sokmamalı, aksine arkadaşlarının yanında bulunduğun için mutlu olmalısın. Herkes ile, gerek öğretmenler, gerek öğrenciler, gerek hizmetliler hiç farketmez iyi geçin veya geçinmeye çalış. Okulu bir nebze bile olsa çekilebilir yapan şeyler bunlar bana göre. Evet dediğin gibi okul maalesef yorucu, kime ne dersen de, 8 veya 10 saat boyunca o sıralarda oturmak bile adamı fena yapıyor bazen. Ya mental açıdan ya da fiziksel açıdan yorabiliyor. Şahsen ben okulu çocukluğumdan beri sevmedim, sevemedim... Ders çalışmak da aynı şekilde, hiç bir zaman gecemi gündüzüme katıp ders çalışamadım, hep o sınavdan sonraki saat kitaba bakan kişi oldum ama şükür liseyi 74 ortalama ile bitirdim 😅. Anlayacağın okulu sevmek senin elinde, arkadaşların ile iyi geçinmeye bak yoksa zaman geçmiyor. Bu okul bir şekilde bitecek ve bitirmek zorundasın. Yorulma kısmı ise bana göre ileride geçecektir...

Kendine gelince evde yapılacak bir hobi bul , yazılım öğrenmeye başla falan birşeyler bul gelince saat 11e kadar 6 saat kalıyor.

Kendine okul saatlerine göre uyku düzeni yap. Mesela ben bu sene öğlenci oldum ve ders 13.45'de başlayıp 19.50'de bitiyor. Bende 21.00 gibi yatıp sabah 6-8 arası kalkıyorum. Saat 12.40'a kadar kendime vakit ayırıp sonra hazırlanıyorum ve okula gidiyorum. Yani kısaca gününü okul saatlerine göre düzenlersen kendine ayıracak vaktin kalır.

Geri
Yukarı