Okullar açılacak mı?

Umarım “Çocuklarımızın daha etkili eğitim görmesi için okullar açılacak.” cümlesine benzer bir cümle kurmazlar, kendileriyle çelişirler. Verdikleri eğitim, 5 para etmez eğitim olduğu için her türlü işe yaramayacak zaten. Türkiye’nin eğitim sistemini, eğitimin ne olduğunu bilmeyen bilgisiz ve tecrübesiz insanlar düzenlediği için bu ülkenin iflah olması oldukça zor görünüyor.

@oguzhansr40 Burada herkes kendini düşünür. Kimse bu virüse yakalanmak istemiyor. Eğer okula gidersek virüs bulaşma ihtimali oldukça artar çünkü malum devlet okullarının çoğunda durum belli. Bu tatili evde oturun diye verdiler. Dışarı çıkasınız diye değil. Bir şey yapamıyor musun? En azından buraya girecek kadar bir bilgisayarın var gidip internetten kitap okuyabilirsin. İlla oyun oynayacaksın diye bir şey yok :)

Kimse dikkat etmemiş, en azından ben bu konuda bir yorum göremedim, sokağa çıkma yasağı ihtimali var ortada. Bu durumda bence okulları hiçbir şekilde açmazlar, çünkü (tespit edebildikleri) ilk vaka görüldükten bir gün sonra okulları tatil ettiler ancak bu durumda virüs Türkiye'de de yayılıyor.
Özet olarak okullar en azından 2-3 hafta açılmaz gibi bence, ki bu da en iyi ihtimal.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı