Okullar Eylül'de açılacak

En doğrusu oldu zaten açılsaydı şahsen ben gitmezdim 30 gün rapor alırdım hekimden nasıl olsa tanıdık hekim ama gerek kalmadı kapandı.

@.I.N.И.A. Hocam zaten moralim bozuk o konuda, daha üniversiteye gitmeye var ama düşündükçe işin içinden çıkamıyorum. Bana kalsa mühendis olacağım ama piyasada çok var.
Çalışırsanız yapamayacağınız hiçbir şey yok, istediğiniz şey eninde sonunda sizin olur. Tabii bu istediğinize ulaşırken çok fazla zorluk olacak önünüzde, bizim ülkemizden kaynaklanıyor bu. Öğrencilerimizi sınavlarla boğuyoruz.

@Stealth Warrior Kaç yaşındasınız? Tahminim 30'lu yaşlarda bir büyüğümsünüz. Maalesef ki olay istersen oluru aşmaya başladı. İnternette konuşmayı sevmediğim konuların bunda etkisi büyük.
16 yaşımdayım :) İnsanlarda şöyle bir algı var: Ülkede kötü bir durum gördükleri zaman bütün umudun tükenmiş olacağını sanıyorlar fakat öyle değil. Ülkeden ülkeye meslek edinmenin zorlu yanları vardır, bizim ülkeyi söylemeye gerek yok zaten. Fakat direkt olarak insanların aklındaki mesleklere karşı "Boşuna çabalama, Türkiye gibi bir ülkede sen zor meslek edinirsin, en iyisi üniversite okuma!" sözlerini fazla duyuyoruz. İnsanların hangi mesleği ne zaman edinmek istediği bizi ilgilendirmez, bunlara karşı lütfen hayallerinizden vazgeçmeyin ve çalışın.

Geri
Yukarı