Okullar Eylül'de açılacak

Düşünecek bir şey yok. Takıldığınız nokta şu; duygusalsınız. İş hayatında duygusallığa yer yoktur. İş için gerekli değilsen kimsenin umrunda değil o kağıt parçası diploman. Para kazanmakta o kağıttan geçmiyor. İş için vazgeçilmez ve acımasız oldukça başarılı olursun. Şu an benim yaptığım işi ODTÜ'den adam getir. Patron der ki ben ne yapacam buna? Banane senin diplomandan. Olay da bu. Aynı işi bilmem ''X'' üniversitesinden ve hatta lise mezunu birine asgari ücretle yaptırabiliyorsa neden üniversite mezununa asgari ücret üstü para versin ki? Bütün olay bu. İşin için vazgeçilmez olacaksın ya da kendi işini kuracaksın. Bu kadar. Ben diyorum burası Türkiye. Belli işleri yapmak için çok kafa patlatmanıza ve zaman kaybetmenize de gerek yok. Kişi kendini bilir. Baktın kafan almıyor. Akıllı ol. Başka yollar ara. Bilmem ne üniversitesinde ''Sanat Tarihi'' falan okumaktan daha iyi yollar da var.

Takıldığınız nokta şu; duygusalsınız.
Duygusal değilim. Şu an burada yaptığınız, insanların kafasındaki mesleğe müdahele etmek. Bundan size ne? Kendi mesleğiniz olursa seçim hakkı sizindir fakat gelip de başkasını aklındakinden vazgeçirince elinize ne geçiyor?
İş için vazgeçilmez ve acımasız oldukça başarılı olursun.
Fazla film izliyorsunuz sanırım, yine izleyin fakat izlediklerinizin içinde hayal ürünü olduğunu da unutmayın. Acımasızlık falan bunlar hikaye, karşındaki adam ne güne duruyor? O da sana karşı acımasız olmaz mı?
Bilmem ne üniversitesinde ''Sanat Tarihi'' falan okumaktan daha iyi yollar da var.
Önü açık olmasa bile en azından sevdiği işi yapıp belki benim de şu alana bir faydam olur demekle başlar iş. Sırf para kazanacağım, refah içinde yaşayacağım diye ben onun bunun köpeği olamam.

Olay aslında şu: Kafanızda kurduğunuz bu düşünceyi kendinize saklayın, diğerlerinin aklını çelerek onların kararlarını değiştirmesini sağlamayın. Merak etmeyin, bu ülkede tek uyanık siz değilsiniz. Herkes bu saçma durumun farkında, herkes kendi planını yapacaktır elbet fakat yapmayan da emeği kursağında kalıp ağlayacaktır.

Acimasizdan kastım duyguya yer olmadığı. Fikirleri kendine saklamak olayi da gelirsek burasi bir forum kurallar cercevesinde istedigim fikri beyan edebilirim.

Acimasizdan kastım duyguya yer olmadığı. Fikirleri kendine saklamak olayi da gelirsek burasi bir forum kurallar cercevesinde istedigim fikri beyan edebilirim.
Fikrinizi beyan ederken diğerlerinin kafasındakini değiştirmenizi doğru bulmuyorum, zaten diğer insanlarda da kabahat var: Başkalarının sözüne güvenerek kendi yolunu çizmek de ne?

Geri
Yukarı