Okullar açılıyor

Valentine1903

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hayırlı sabahlar. Bildiğiniz gibi artık okullar haftaya pazartesi açılıyor. Corona virüsü dolayısıyla yaklaşık 1.5 yıl süren tatil artık haftaya bitiyor ve yerini 9 ay sürecek bir maratona bırakacak. Haftada 5 gün ve haftada ilkokullarda 30, ortaokullarda 35 ve liselerde 40 saat olacak gibi duruyor çünkü şu ana kadar bu konu hakkında net bir açıklama gelmedi. Derslerin kaç dakika olacak sorusu ise yine net bir açıklama olmadığı için 40 dakika olması bekleniyor. Ayrıca kesin olarak milli eğitim bakanının da açıkladığı üzere öğrencilerin okula gelirken ve sınıf içinde maske takması istenecek. Ancak gelişimsel sorunu olan ya da maske takmakta zorluk çeken öğrenciler için istisnai durumlar söz konusu olacak.
Peki siz ne düşünüyorsunuz? Bu yıl kaçıncı sınıfa geçeceksiniz? Bence açılması çok iyi oldu okulu hiç sevmeyip derslerde elimde kitap/kalemden çok ne zaman bitecek diyerekten saat bulunduran birisi olarak artık açılması lazımdı çünkü zaten 1.5 yıl gitmiş üstüne bir eğitim yılının daha gitmesi öğrencilerde kapatılamayacak bir eğitim faciasını beraberinde getirecekti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle hayırlı sabahlar. Bildiğiniz gibi artık okullar haftaya pazartesi açılıyor. Corona virüsü dolayısıyla yaklaşık 1.5 yıl süren tatil artık haftaya bitiyor ve yerini 9 ay sürecek bir maratona bırakacak. Haftada 5 gün ve haftada ilkokullarda 30, ortaokullarda 35 ve liselerde 40 saat olacak gibi duruyor çünkü şu ana kadar bu konu hakkında net bir açıklama gelmedi. Derslerin kaç dakika olacak sorusu ise yine net bir açıklama olmadığı için 40 dakika olması bekleniyor. Ayrıca kesin olarak milli eğitim bakanının da açıkladığı üzere öğrencilerin okula gelirken ve sınıf içinde maske takması istenecek. Ancak gelişimsel sorunu olan ya da maske takmakta zorluk çeken öğrenciler için istisnai durumlar söz konusu olacak.
Peki siz ne düşünüyorsunuz? Bu yıl kaçıncı sınıfa geçeceksiniz? Bence açılması çok iyi oldu okulu hiç sevmeyip derslerde elimde kitap/kalemden çok ne zaman bitecek diyerekten saat bulunduran birisi olarak artık açılması lazımdı çünkü zaten 1.5 yıl gitmiş üstüne bir eğitim yılının daha gitmesi öğrencilerde kapatılamayacak bir eğitim faciasını beraberinde getirecekti.

Ben 8'e geçeceğim LGS'ye gireceğim. İnşallah iyi bir lise kazanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Corona virüsü dolayısıyla yaklaşık 1,5 yıl süren tatil artık haftaya bitiyor.
🤔 tatil...

Tatil diyenlere az bile olduğunu düşünüyorum. Aşı olanların sosyal mesafeli, olmayanların metrobüs sıkışıklığında sınıflarda eğitim görmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ben 8'e geçeceğim LGS'ye gireceğim inşallah iyi bir lise kazanırım.

Umarım yılın sonunda LGS sınavında çalışmalarının hakkını alırsın dostum🙂 bende 2018 LGS kurbanlarındandım. Su an 11. sınıftayım. Sana tavsiyem LGS için kendini strese sokma. Ben sınava 3 4 ay kala artık yapamayacağımı anladım ve okul sınavlarına asıldım bütün derslerdeki hocaların gözüne girmeye çalıştım önemli önemsiz bütün ödevleri yaptım ve LGS puanım kötü olsa bile okul puanım güzel olduğu için güzel bir Anadolu lisesine yerleştim. Yani diyeceğim o ki kendini fazla strese sokma okul sınavlarına da asıl ve bütün hocaların (müzik ve resim hocasının bile) gözüne girmeye çalış eğer 6 ve 7. sınıf ortalaman çok kötü değilse LGS puanının kötü gelmesi durumunda güzel bir Anadolu lisesine yerleşebilsin.

🤔 Tatil...

Tatil diyenlere az bile olduğunu düşünüyorum. Aşı olanların sosyal mesafeli, olmayanların metrobüs sıkışıklığında sınıflarda eğitim görmesi gerektiğini düşünüyorum.

Hocam zaten aşı olmayanlar haftada 2 kez PCR testi olacak diye görmüştüm internette. Eğer doğruysa aşı olmayan kalmaz o çubuk gerçekten çok feci bir şey bir de haftada 2 kez olursa ve ona rağmen aşı olmayacaksa biri Allah rahmet eylesin.

Hocam zaten aşı olmayanlar haftada 2 kez PCR testi olacak diye görmüştüm internette. Eğer doğruysa aşı olmayan kalmaz o çubuk gerçekten çok feci bir şey bir de haftada 2 kez olursa ve ona rağmen aşı olmayacaksa biri Allah rahmet eylesin.

O öğretmenler için geçerli. Yaşı gelmeyen hangi bir öğrenci PCR versin.

11. sınıfa geçtim. Biraz heyecan ve biraz da.

O öğretmenler için geçerli. Yaşı gelmeyen hangi bir öğrenci PCR versin.

Ha tamam o zaman hocam ben yanlış görmüşüm. Ancak aşı yaşı 15'e indirildi. Okulların kapanmama üzere açılması için 15 yaş ve üzeri olupta aşı olmayanlara PCR testi zorunluluğu gelirse şaşırmam.
11. sınıfa geçtim. Biraz heyecan ve biraz da TYT-AYT stresleri var.

Aynı durumdayız hocam. Allah bizim gibi en son 9. sınıfın 1. dönemini gören ve bu sene TYT-AYT'ye girecek olan 11. sınıflara sabır versin.

Yeni konular

Geri
Yukarı