Okullar açılıyor

Ben ne yaşıyorum, onu da bilmiyorum. Hayırlısıyla bir disiplin oturtmak var aklımda, sınıf sayımız azalacak, imkanlar çoğalacak v.s v.s, bu yüzden hevesliyim denebilir herhalde.

Bana göre okul çok çok eski bir sistem zaten okulun öğretebileceği ders ve müfredatı YouTube gibi platformlardan daha rahat şekilde öğrenebiliyoruz. Kendim açısından öyle bana öğretmenlerden çok YouTube üzerindeki hocalar daha çok katkı sağladı diyebilirim. Okulun arkadaş çevresi, sosyal etkinlikler dışında çok gereksiz olduğunu düşünüyorum. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum mesela okul içinde (lise) telefon tablet gibi araçların interaktif etkinlikler, çalışmalar gibi konularda çok yardımcı olacakken Instagram, TikTok gibi saçma sapan şekilde zamanını boşa harcayan insanlar nedeniyle normalde çok işe yarayacak cihazların kullanılmasının yasaklanmasını çok kötü buluyorum aslında bir çaresi ve çözümü bulunsa bu gibi aygıtların okul yararına kullanılabilmesi gerçekten çok mantıklı olurdu.

Müfredatlarını ve öğretman kadrosuna yerleştirilen liyakatsiz hiçbir şey bilmeyen öğretmenler ile sizce ne kadar verimli eğitim verilebilir? Cahil bir halka cahillik eğitimi mi verecekler? Siz sanıyorsunuz ki 10 yıl öncesindeki gibi kaliteli öğretmenler var. Şu an okulların içi iktidar yanlısı öğretmenler ve torpilleriyle dolu. Öğretmenlerin %70'inin kimseye bir faydası yok. Çocuğunuzu ya özel okula yollamak zorundasınız ya da hiç yollamayın daha iyi.

Nasıl bir yerde eğitim gördünüz bilmiyorum ama benim eğitim öğretim hayatımda bir tane bile kalitesiz öğretmene denk gelmedim. Devlet okullarında okudum/okuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı