Okullar ikinci dönem açılır mı?

Ben hiçbir zaman o verilere inanmadım. Zaten 3000 vaka derken bile çok daha fazla vardı. Eğer ‘birileri’ ile beni kastettiyseniz.

Habire alıntılanıyorum, bir türlü gidemedim. Siz biyologlar dediğim kim sanıyorsunuz. Ben söyleyeyim, kardeşim.
Garip bir çelişkidesiniz.

Ben hiçbir zaman o verilere inanmadım. Zaten 3000 vaka derken bile çok daha fazla vardı. Eğer ‘birileri’ ile beni kastettiyseniz.

Habire alıntılanıyorum, bir türlü gidemedim. Siz biyologlar dediğim kim sanıyorsunuz. Ben söyleyeyim, kardeşim.
Türkiyenin vaka sayılarını Rus biyologlar açıklayacak değil herhalde. Yine söylüyorum derine girmem bu konularda şu an ama Türk biyologlar, doktorlar da sağlık bakanlığına doğru sayıları vermiyordur verseler de malum.

Bir önceki konuda (İlk dönem) açılmaz yazmıştım.

İşte bu yüzden kesin açılacaktır vakalarda düşüş var.

Aşı aşamalardan geçecek herkese vurulacak falan derken 2. dönemi unutun. Düşük bir ihtimal ile kademeli şekilde 8. ve 12. sınıflar açılabilir. O dediğim kademeli olayının 15 Şubat'ta gerçekleşmesinin %1 bile ihtimali yok. Nedense bazı insanlar okullara gitmek için ölüp bitiyor.

Bazı insanlar sağlığından çok okulların açılmasını ön plana koymaya başladı. Bu algıda olan insanları gülünç bulmaya başlıyorum.

Piyasada olan tüm aşılar 18 yaş altına uygulanması için gerekli testleri ve verileri daha elde edilmedi. En erken yaz aylarında bu verilerin elde edileceği tahmin ediliyor. Verilerden sonra incelenme süresi 18 yaş altı ve hamileler için deneklerle birlikte yaz sonuna kadar anca uygulanıp uygulanmayacağına karar verilir. O zamana kadar da virüsün şimdi ki aşıların etkisizleştiren bir mutasyona uğramayacağının da garantisi yok. Bence okullar açılmaz.

Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız ancak bu şekilde ne zamana kadar gidecek? Yani 3 ay ya da 5 ay sonra geçecek garantisini verebiliyor musunuz? Hayır. Tedbirler ile birlikte normal yaşama dönmeye bir yerden başlanmalı. En azından 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kısıt kalkmalı. İnsanlar 1 yıldır evlere tıkıldı ve psikolojik sağlık da bir o kadar önemli. @Lintos

Yeni konular

Geri
Yukarı