Okullar 2. dönem açılacak mı?

Okullar 2. dönem açılır mı?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Okulların açılma tarihi 1 Mart'a ertelendi. Eğer 13 Mart'a kadar açmazlarsa zaten 1 yıldır açmamış olacaklar. Onun dışında açacaklarını düşünüyorum, çünkü virüs artık umurlarında değil. Eğitim sistemi berbat, yüzyüze eğitim en iyisi ancak ortalık bu durumdayken de okula gitmek saçma. Bir çıkmaza girdik.

15 Mart, 8 ve 12. sınıflar için açılış tarihi. Köy okullarını zaten biliyorsunuz. Benim fikrim o ki açtıktan 2 hafta gibi bir süre zarfında tekrardan kapanmaya gidecekler. 40 milyon doz aşı gelecek dediler, 3 4 milyon kadarı geldi. Benim pek bir beklentim yok. Gençler en büyük taşıyıcılar, öncelik sağlık çalışanları da olsa risk grubunda milyonlarca insan var ve onlara sıra gelene kadar iş işten geçer. Okulların açılmaması daha doğru bir karar ama umurlarında mı bilemeyiz. Sağlık her daim eğitimden önce gelir.

Bence biz bu dönem hiç okula gitmeyeceğiz. 8 ve 12. sınıfların bile açılacağını sanmıyorum. Gelecek dönem herkes aşı olursa kontrollü bir şekilde açarlar.

Sınıfları 2'ye ayırsalar 9'lar pazartesi 10'lar salı çarşamba dezenfekte yapsalar perşembe 11'ler cuma 12'ler gelse bir sorun olacağını sanmıyorum kral.
Hocam, yurtta kalınca ne anlamı kalacak ki? 2 günde bir 250Km yol kat edemem ben.

Umarım açılmaz. Koronavirüs kapıp zaten kalbinden kronik sorunu olan babamı kendi ellerimle öldürmek istemiyorum.

Bence açılsa bile herkes aşı olana kadar yalnızca ailesi aşı olanların çocukları gidebilmeli insan sağlığıda önemli.
Hocam, yurtta kalınca ne anlamı kalacak ki? 2 günde bir 250km yol kat edemem ben.

Umarım açılmaz. Koronavirüs kapıp zaten kalbinden kronik sorunu olan babamı kendi ellerimle öldürmek istemiyorum.

Geçmiş olsun dostum böyle düşünürsek baban aşı olana kadar okullar açılsa bile gitme.

Yeni konular

Geri
Yukarı