Okullar tekrar kapanacak mı?

Bu zamandan sonra kapanmaz ki zaten okullar riskli bölge değil bilmiyor musun?
Saçmalık.

Bence en kral riskli bölgelerden biri okuldur.

Çocuklar okuldan çıktıktan sonra ne maske ne sosyal mesafe umurlarında oluyor. Veliler deseniz maske takmayı bilmiyorlar, mesafeye uymuyorlar, çocuğunu almak için değil sohbet etmek için geliyorlar.

Biraz daha yaşı büyüklere bakıyorum, durum aynı.

Bu şekilde hastalıktan korunarak eğitim verilmez, verildiği imajı oluşturulup basına sunulur. Bunun ev ile okul arasında bulunan kısmını kimse planlamamış. Veliler çocukları biliçlendirmemiş. Öğretmen deseniz maskelerinden burunları çıkmış, parasını almak peşinde.

Böyle bir ortamda okulda riskin olmadığını söylemek, buğdayın temel gıda olmadığını savunmak gibi...

Saçmalık.

Çocuklar okuldan çıktıktan sonra ne maske ne sosyal mesafe umurlarında oluyor. Veliler deseniz maske takmayı bilmiyorlar, mesafeye uymuyorlar, çocuğunu almak için değil sohbet etmek için geliyorlar.

Bu şekilde hastalıktan korunarak eğitim verilmez, verildiği imajı oluşturulup basına sunulur. Bunun ev ile okul arasında bulunan kısmını kimse planlamamış. Veliler çocukları biliçlendirmemiş. Öğretmen deseniz maskelerinden burunları çıkmış, parasını almak peşinde.

Böyle bir ortamda okulda riskin olmadığını söylemek, buğdayın temel gıda olmadığını savunmak gibi...

Dostum ironi yaptım sakin ol. D

Kapanmalı bence vaka sayısındaki artışları görüyorlar, aşıyı bulunca sorun hemen çözülecek sanıyorlar.

Şu sıralar grip de çok görülür ve grip ile COVID'in belirtileri aynı. Bu en büyük tehlike.

Toplu taşıma araçları normale döndü, sosyal mesafe diye bir şey yok.

Benim için okul açılsa da olur açılmasa da çünkü yaklaşık 1.5 yıl boyunca başka bir bina da eğitim verilecek, benim okuduğum lisede ise bazı bloklar güçlendirilecek bazıları yıkılacak. Ve taşınacağımız okulun ortamı çok kötü. Ben bu yüzden uzaktan eğitime razıyım. Yoksa her türlü yüz yüze derdim.

Saçmalık.

Genellemek ne kadar doğru? Sınıfımızdaki öğrencilerin hepsi bilinçli ve durumun farkındalar. Maske ve hijyene kendileri dikkat ediyorlar. Öğretmen olarak işim sadece paramı alayım da evime gideyim değil.Maskeden bunaldığım zamanlarda bahçede kimsenin olmadığı yere gider 5-10dk nefeslenirim. Genelleyerek büyük günaha girdiğinizi hatırlatırım.

@kurtulus907 Kurusa bakmayın ama öğretmenlerin %80 böyle ve bizzat şahit oluyorum. Sizin olması gerekeni yapmanız öbürlerini temize çıkarmıyor...
Bulunduğunuz bölgedeki öğretmenler için bu genelleme doğru olabilir. Ülkede 700bini geçkin öğretmen var. Bu arkadaşları da gözlemleme şansınız olmadığına göre yaptığınız ön yargı olur. Yeterince yıprandık ülke olarak. Bir de böyle mevzularda tadımızı kaçırmayalım. İnsanlarımızın çoğu tedbirli olsa da rahat tipler sebebiyle hastalık yayılıyor. Önüne geçmek mümkün değil. Aşı çare olabilir ama güvenirliliği ve doğacak yan etkiler muamma. İyi düşünürsek iyi olabiliriz. Hayırlı akşamlar.

Geri
Yukarı