Okullar tekrar kapanır mı?

166770

Kilopat
Makaleler
5
Dün 3316 vaka çıktı. Bunun üzerine Fahrettin hoca somut tedbirler alacağız dedi. Sizce bu tedbirlerin içinde okul var mıdır? Bence kapatırlar. 3500'e doğru emin adımlar ile gidiyoruz. Zaten 4000 olunca ilk zamanlara dönüş olacak. Açıkçası kapatmasalar bile sınavdan sonra devamsızlık hakkımı kullanmayı planlıyorum. Bugün de zaten kabine toplantısı var imiş herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okullar açılmasın diyorsunuz ama, liseye giden kardeşlerimiz üniversite sınavına girecek. Misal benim kardeşim lisede ve hiçbir şey anlamamış uzaktan eğitimde. Acaba ne yapacak sınavlarda? O düşük alınca azarı birlikte işitiyoruz.

Artı -2 Eksi
Okullar açılmasın diyorsunuz ama, liseye giden kardeşlerimiz üniversite sınavına girecek. Misal benim kardeşim lisede ve hiçbir şey anlamamış uzaktan eğitimde. Acaba ne yapacak sınavlarda? O düşük alınca azarı birlikte işitiyoruz.
Sınavlar insan hayatından, insan sağlığından önemli değildir. Sınavlar gelip geçici şeylerdir. İlla bir çözümü bulunur. Sağlık ise gelip geçiştirilecek bir şey değildir.

Artı -1 Eksi
Başta acele edilmeseydi bu denli vakalar yükselmezdi. Biraz daha zaman geçip tamamen kontrol altına aldıktan sonra okullar açılabilirdi fakat eğitim önemli denildi. Üzgünüm ki bu durum uzun vade de bize daha çok zarar verecek.

Zaten sınav korkusu yüzünden bu hale geldik.

Geri
Yukarı