Okullara neden tek tip kıyafet ile gidiliyor?

Aynen burası Türkiye, senin düşüncen yüzünden gelişmiyor işte eğitim sistemi, sen okumak için oku 😂
Canım kardeşim verimli sistem diyorsun daha ne olduğunu bile tanımlayamıyorsun işte öyle bir şeyi boş eleştirerek hiçbir şeye derman olmuş olmuyorsun.
Bunun eğitimi verilmiyor gibi pek.
Maalesef ki. Öğrenciler 9 10 ve 11 derslerini sadece sınav ortalamasını yükseltiyor diye önemsiyor ama aslında onlara düzgün çalışsalar 12. sınıfta işleri çok çok kolaylaşacak farkında değiller. Benim de değildi sonradan dank etti...

Canım kardeşim verimli sistem diyorsun daha ne olduğunu bile tanımlayamıyorsun işte öyle bir şeyi boş eleştirerek hiçbir şeye derman olmuş olmuyorsun.

Maalesef ki. Öğrenciler 9 10 ve 11 derslerini sadece sınav ortalamasını yükseltiyor diye önemsiyor ama aslında onlara düzgün çalışsalar 12. sınıfta işleri çok çok kolaylaşacak farkında değiller. Benim de değildi sonradan dank etti...

Kardeşim eleştiren sensin de, kendin burası Finlandiya değil diyorsun orada demişim ya yazılı sınav türünü kaldırmak, uygulamaya geçmek gibi örnek vermişim okusan anlardın bir de ayrıntılı şekilde anlatayım istersen sen değiştirirsin eğitim sistemini anlatmamı istiyorsun ya 😆sanki burası eğitim sistemi tavsiye yeri ayrıntılı açıklayalım.

Kardeşim eleştiren sensin de, kendin burası Finlandiya değil diyorsun orada demişim ya yazılı sınav türünü kaldırmak, uygulamaya geçmek gibi örnek vermişim okusan anlardın bir de ayrıntılı şekilde anlatayım istersen sen değiştirirsin eğitim sistemini anlatmamı istiyorsun ya 😆sanki burası eğitim sistemi tavsiye yeri ayrıntılı açıklayalım.

Uygulamaya nasıl geçeceksin. Her sınıfta 30-35 kişiden bir dönemde 180 öğrenci var 180 öğrenciye uygulama yaptın diyelim, ilkokullarda 12 şube var her şube 40 kişilik 480 kişiye nasıl yapacaksın. Hadi hepsini hallettin a okulundaki uygulamanın notlarıyla b okullarını nasıl kıyaslayacaksın? A okulunda mukavvadan gezegen yapıp 100 alan çocuk b okulunda gezegenlerin 3D renderını yapıp 80 alan çocuktan daha iyi bir öğrenci mi olacak ? Cidden merak ediyorum yani topu ortalıkta çevirmek yerine 3-4 satır ne hayal ettiğini yazsan ne olacak ?

Herkes yazmış ama eşitlik için, evet. Mesela ben lise son sınıfta okula serbest kıyafetle giderken her gün farklı kıyafetle gidecek dolabım olmadığı için bir yerden sonra kombinlerim tekrara düşüyordu ve diğerlerinin yanında kendimi kötü hissediyordum. Okul üniformasında öyle bir dert yok, bu da oradaki herkesi eşit yapıyor.

Uygulamaya nasıl geçeceksin. Her sınıfta 30-35 kişiden bir dönemde 180 öğrenci var 180 öğrenciye uygulama yaptın diyelim, ilkokullarda 12 şube var her şube 40 kişilik 480 kişiye nasıl yapacaksın. Hadi hepsini hallettin a okulundaki uygulamanın notlarıyla b okullarını nasıl kıyaslayacaksın? A okulunda mukavvadan gezegen yapıp 100 alan çocuk b okulunda gezegenlerin 3D renderını yapıp 80 alan çocuktan daha iyi bir öğrenci mi olacak? Cidden merak ediyorum yani topu ortalıkta çevirmek yerine 3-4 satır ne hayal ettiğini yazsan ne olacak?

Ab'de nasıl işliyorsa, nasıl yapılıyorsa, öyle yapılacak, niye onlar yapabiliyor Türkiye mi yapamayacak? Türkiye'nin eğitim sisteminin temeli bile iyi değil, öncelikle dediğimi anlaman için iki farklı ülkenin eğitim sisteminin, eğitim kaynaklarını karşılaştırman gerekiyor. Eh tabii Türkiye'de hükümet ne istiyorsa onu öğrenmeliyiz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Aynı şekilde düşünüyorum. 9, 10, 11 de çoğu öğrenci laylaylom geziyor sadece sınav vakti ders çalışıyor onun dışında dersi yarım yamalak dinliyor sonra 12. sınıf olunca da çok geç kalmışım algısını yeni anlayıp her şeyi yetiştirmeye çalışıyor ve günlerde 8-9 saatlere kadar çalışmak zorunda kalıyor. Haklısınız.

Sorun bence herkesin tek tip olması değil kıyafetlerin çok rahatsız edici ve dandik ürünler olmaları. Ben okula gittiğim dönemlerde çok nefret ederdim okul kıyafetlerinden en rahat ortamda ders görmemiz gerekirken o yakaları acayip derece de rahatsız edici okul kıyafetleri çok berbattı.

Geri
Yukarı