Okullarda telefon toplama saçmalığı

Merhaba. Belki kiminizin okulunda toplanıyor ya da toplanmıyordur telefonlar neyse şimdi tuta tuta bu sene gittiğim okulun bu sene telefonları toplayacağı tuttu anlatırken o kadar hevesle anlatıyorlardı ki lakin kutuyu görünce dandik bir saklama kutusu karşımıza çıkı verdi hadi ilk gün şans verdik hocalar telefonları öyle bir alıyor ki kutuya dağınık dağınık koyuyorlar sonra kırılınca ise süt kesmiş kedi gibi itiraz ediyorlar her hafta veren olmaz ise 7 ay boyunca SIM kartı çıkarıp vermeyiz gibisinden söylemlere rastladığım oldu da böyle bir şey tabii ki arama yapılırken taciz ediliyormuş gibi her yerimize kadar bakıyorlar şimdi belki kiminiz ver gitsin gibisinden yorumlar da bulunabilir ama artık aşırı derecede baydı. Peki sizin okulunuzda da böyle mi?
Bizde de karton kutunun içine sallıyorlar bildiğin.

Bizim okulda da toplanıyor. Yerli malında poğaça götürdüğüm kabın içerisinde saklıyorlar telefonları. Zaten bu gece hiç uyumayacağım. Yeni karar aldım. Okulda uyurum. Nasıl olsa yapacak bir şey yok telefonsuz. Ders de işlemiyorlar.

Nasıl taciz ediyorlar anlamadım?😀 telefonu alıp 7 ay vermeme gibi bir hakları yok, velin gittiği zaman verirler. Yok öyle bir kural.

Anlamadınız galiba belki yaşamamışsınızdır ama şöyle tarif edeyim çarşamba günü yine arama yapılıyordu dersin ortasında bir geldiler daha cüzdanlar mı dersin çantada ki özel eşyalar mı dersin en ince noktasına kadar her şeyi karıştırıyorlar.

Merhaba. Belki kiminizin okulunda toplanıyor ya da toplanmıyordur telefonlar neyse şimdi tuta tuta bu sene gittiğim okulun bu sene telefonları toplayacağı tuttu anlatırken o kadar hevesle anlatıyorlardı ki lakin kutuyu görünce dandik bir saklama kutusu karşımıza çıkı verdi hadi ilk gün şans verdik hocalar telefonları öyle bir alıyor ki kutuya dağınık dağınık koyuyorlar sonra kırılınca ise süt kesmiş kedi gibi itiraz ediyorlar her hafta veren olmaz ise 7 ay boyunca SIM kartı çıkarıp vermeyiz gibisinden söylemlere rastladığım oldu da böyle bir şey tabii ki arama yapılırken taciz ediliyormuş gibi her yerimize kadar bakıyorlar şimdi belki kiminiz ver gitsin gibisinden yorumlar da bulunabilir ama artık aşırı derecede baydı. Peki sizin okulunuzda da böyle mi?
Bizim okulda da toplanıyor ancak her sınıfın içinde dolap mevcut her dolabın da kilidi oraya koyuyoruz sabah nöbetçi kitliyor çıkışta da nöbetçi açıyor. Ben koymuyorum orası ayrı mesele.

Anlamadınız galiba belki yaşamamışsınızdır ama şöyle tarif edeyim çarşamba günü yine arama yapılıyordu dersin ortasında bir geldiler daha cüzdanlar mı dersin çantada ki özel eşyalar mı dersin en ince noktasına kadar her şeyi karıştırıyorlar.
Kişisel olarak arama yasak ancak dediğiniz uygulama Türkiye genelinde oluyor ve milli eğitimden izinleri oluyor.

Evet saçma bir olay, 21. yüzyılda hâlâ yasaklar peşinde koşturuyorlar. 😀

Benim de zamanımda telefonlar toplanıyordu ama ben vermemeyi tercih ediyordum, cebimde telefonla dolaşıyordum, ipleyen de yoktu. 🤔
Bizde de. Yakalayan olursa ya kendisi alıp çıkışta veriyor ya da müdür yardımcısı aileyi arayıp çıkışta veriyor benim annemin de vermediğimden haberi olduğu için içim rahat.

Arama olmasa vermeyeceğim işte ama zorla ne yazık ki.
Hocam tam oturma yerinin oradaki duvara dayayın telefonu ben hep oraya koyuyorum kimse bulamadı daha :D

Yok bizim okulumuzda telefon toplanmadığı için yaşamadım. Telefonlarınızı onların atamadığı bir noktaya saklayın, arkadaşların ile anlaşma yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı