Okullarda uzun saç yasak mı?

• Konuyu başlatan Memyr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 3B
Rehberlikçi sınıfa stajyerlik yapan bir kişiyle geldi ve 1 ders boyunca disiplin kurallarını devamsızlık vs. şeyleri anlattı. Dersin sonlarına bana saçını kes dedi neden dediğimde nedeni yok dedi, bende nedeni yoksa neden keseyim deyince öğrencisin deyip ben karışmam, idareye anlat derdini gibi bir şey dedi. Sonra müdürü aradı. Müdür biliyorum, uyardım dedi. Rehberlikçi sınıfa açık öğretime geçebilirsiniz orada müdür de yok, kıyafetinize, saçınıza karışmıyorlar dedi. İnternette yasak olmadığı yazıyor ama bazı kişilere kınama cezası vermişler.
Kardeşim saçını kestin mi?

Bir daha aynı şeyi söylemediler fakat ben 2 gün önce kestim keyfime.
Kendi isteğinle kestirdiysen sıkıntı yok o zaman üzücü olmuyor.Bende bizim okulda karıştıkları için sordum.Her gün tutuyor bağırıp azarlıyor "seni okuldan atacam yakın zamanda" falan diye bende ne yapacağımı bilmiyorum yarın törenden sonra kesin tutacak.Okuldan atmasından korkuyorum.

Kendi isteğinle kestirdiysen sıkıntı yok o zaman üzücü olmuyor. Bende bizim okulda karıştıkları için sordum. Her gün tutuyor bağırıp azarlıyor "seni okuldan atacağım yakın zamanda" falan diye bende ne yapacağımı bilmiyorum yarın törenden sonra kesin tutacak. Okuldan atmasından korkuyorum.

Öyle bir kural yok atamaz cimer e şikayette bulunun hakkınızı arayın gerekirse ailenizi konuşturun hakkınızı yedirmeyin şu müdürlere.

Rehberlikçi sınıfa stajyerlik yapan bir kişiyle geldi ve 1 ders boyunca disiplin kurallarını devamsızlık vs. şeyleri anlattı. Dersin sonlarına bana saçını kes dedi neden dediğimde nedeni yok dedi, bende nedeni yoksa neden keseyim deyince öğrencisin deyip ben karışmam, idareye anlat derdini gibi bir şey dedi. Sonra müdürü aradı. Müdür biliyorum, uyardım dedi. Rehberlikçi sınıfa açık öğretime geçebilirsiniz orada müdür de yok, kıyafetinize, saçınıza karışmıyorlar dedi. İnternette yasak olmadığı yazıyor ama bazı kişilere kınama cezası vermişler.

Şu müdürlere sormak lazım uzun saçla kısa saçın farkı ne? Bir yerlerinden kural uyduruyorlar.

Geri
Yukarı