Okulların açılması doğru bir karar mı?

Bu eğitim öğretim yılında kalmalar normal karşılanacak bence. Çünkü gerçekten çok zorlu bir dönem, konular zaten ağır. Hocalar değişik tipler bir de Online eğitimde 2-3 örnek çözüyor geçiyor.

Haberlerde Ziya: "Sınıfta kolmo bormol sonoçta ozoktan eğotomo katolmodılar (!)" Net yok, PC yetersiz. Böyle tonlarca öğrenci var.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Hafta uğraşsak kaç yazar abicim? Bir temel yok, sınıfta kalmaz gibi bu gidiş.

Bizim matematik hocası insaflı galiba sözlüyü 100 yapacağım diyor.

Asla güvenme, sağlama al. Edebiyat hocam sınav notumu yükselttiğim için sözlü notumu 100 gireceğini söylemişti girdiğinde baktım 70-75 girmişti. Asla güvenmemelisin.
Haberlerde ziya: "Sınıfta kolmo bormol sonoçta ozoktan eğotomo katolmodılar (!)" Net yok, PC yetersiz. Böyle tonlarca öğrenci var.

Haklısın en çok o arkadaşlara üzülüyorum, maddi durumlarından dolayı derslere katılamayıp gelecekleri etkileniyor.

Sizce bu kadar korona vakası varken okulların açılması doğru bir karar mıdır?
Görüşleriniz neler?
İmkansızlıklar... Okul açılmasa desek durum ortada, kaynaksız bir şey yapamıyoruz, zaten izlenmiyor ders. Anlayan kişi sayısı 20/1 falandır. Açılsa dersler bir nevi daha iyi anlaşılacak fakat halk ölecek. Eğer açılmazsa yeni nesil ot gibi yetişecek, açılırsa belki o nesil olmayacak bile. Birini seçmek lazım. Demedi demeyin, vaka sayıları sayı üzerinde düşecek fakat okullar kapanacak, yasaklar gelecek.

Neden isyan etmek yerine çalışmaya devam etmiyorsunuz? Eğitim sistemimiz sınavlarımız her sene değişiyor ve değişmeye de devam edecek. Ben ilk TEOG çıktığında girmiştim, üniversite sınavı senemde YGS/LYS kalktı TYT/AYT geldi üstüne üstlük sınava 3 ay kala puanlama türü değişti. Bu seneki üniversite sınavında da sınav tarihi önce Temmuz'a alınmasına rağmen ani bir kararla geri çekildi. Alışın artık böyle şeylere, Türkiye'de yaşıyoruz. Boş verin böyle şeyleri çalışmaya devam.

Asla güvenme, sağlama al. Edebiyat hocam sınav notumu yükselttiğim için sözlü notumu 100 gireceğini söylemişti girdiğinde baktım 70-75 girmişti. Asla güvenmemelisin.
Yok hoca baya dedi size eğitim vermedim, hakkınızı yedim diye.
İmkansızlıklar... Okul açılmasa desek durum ortada, kaynaksız bir şey yapamıyoruz, zaten izlenmiyor ders. Anlayan kişi sayısı 20/1 falandır. Fakat açılsa dersler bir nevi daha iyi anlaşılacak fakat halk ölecek. Eğer açılmazsa yeni nesil ot gibi yetişecek, açılırsa belki o nesil olmayacak bile. Birini seçmek lazım. Demedi demeyin, vaka sayıları sayı üzerinde düşecek fakat okullar kapanacak, yasaklar gelecek.

1 Hafta uğraşsak kaç yazar abicim? Bir temel yok, sınıfta kalmaz gibi bu gidiş.

Bizim matematik hocası insaflı galiba sözlüyü 100 yapacağım diyor.

Bizimkiler ödev veriyor her ders. İngilizce hocası performans ödevi bile verdi. Çok sertler zaten hele hele İngilizce ve müzik hocası bazı hocalarda “bizim umurumuzda olmaz canlı derslerde işlediğimiz yerlerden devam edeceğiz, tekrar yok iyi çalışın” diyorlar. Çıldırdım resmen.

Neden isyan etmek yerine çalışmaya devam etmiyorsunuz? Eğitim sistemimiz sınavlarımız her sene değişiyor ve değişmeye de devam edecek. Ben ilk teog çıktığında girmiştim, üniversite sınavı senemde YGS/LYS kalktı TYT/AYT geldi üstüne üstlük sınava 3 ay kala puanlama türü değişti. Bu seneki üniversite sınavında da sınav tarihi önce Temmuz'a alınmasına rağmen ani bir kararla geri çekildi. Alışın artık böyle şeylere, Türkiye'de yaşıyoruz. Boş verin böyle şeyleri çalışmaya devam.

En üzücü durumlardan biri de bu insanların gelecekle ilgili hayalleri bir bir suya düşüyor.

Doğru değil fakat ben 2 aydır okula gidiyorum :(.
Ben de neredeyse bir aydır haftada bir gün okula gidiyorum, sınıfların bölünmesi ve maske zorunluluğu dışında hiç bir önlem alınmıyor. Ben elektrik bölümünde olduğum için atölyede duruyorum, sınıflara göre daha büyük olduğu için bir tık daha güvenli oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı