Okulu bırakmak istemek

Hocam bir de okulu bırakma sebebim aslında aile baskısı, sadece matematik dersinde başarılı değilim ve matematiği cidden sıkıcı bulduğum için fazla çalışmıyorum, onun dışında derslerim iyi.

Bu okul bırakmak için bir sebep de değil aslında. Örnek olarak derslere 1 saat ayırıyorsan matematiğe 1.5-2 saat ayır.

Okulu bırakmak istiyorum ama aileme nasıl bunu kızmayacakları bir dilde ifade edebilirim? 14 yaşındayım ve bizim okulumuzda okulu istemiyorsan işe gidebiliyordun ve benim de böyle bir şansım var. Ve çok güzel de bir iş Antalya'da bir otelde iş imkanım var ve yabancı dil biliyorum. Aileme bunu nasıl açıklayabilirim? 14 yaşında olduğuma bakmayın, işe başlayana kadar 15 olurum.

Kesinlikle tavsiyem okulu bırakma şu anki okulundaki öğretmenlerle anlaşamıyorsan bunu ailene söyleyip başka bir okula geçebilirsin ortam değişikliği senin için iyi gelebilir. Ve son olarak okula fazla takılma en önemli hedef üniversite sınavı kendin yeterli derecede çalışır ben bunu yaparım dersen okula bile gerek kalmadan kendi işini kendin halledebilirsin.

Kesinlikle tavsiyem okulu bırakma şu anki okulundaki öğretmenlerle anlaşamıyorsan bunu ailene söyleyip başka bir okula geçebilirsin ortam değişikliği senin için iyi gelebilir. Ve son olarak okula fazla takılma en önemli hedef üniversite sınavı kendin yeterli derecede çalışır ben bunu yaparım dersen okula bile gerek kalmadan kendi işini kendin halledebilirsin.

Hocam taşınacağımız için ailem gerek duymuyor yoksa bende istedim bunu.

Geri
Yukarı