Okulu bırakmak

Yatırımcı olacağım, Kendi işimi kuracağım vb. desen belki düşünülebilirdi, ancak oyun oynamak gibi boşa vakit kaybı ve gereksiz bir şey için okul bırakmak da ne?

Planın nedir? Okumadan evden sadece oyun oynayarak para kazanmak falan mı? Baban seni sence sen okumayınca evde seni tutar mı? Bir gün sanayiye git bakalım bu dediklerini bir kere daha diyebiliyor musun :D sabah o sıcak yatağından kalkıp sabahın köründe buz gibi demirlere elini tutmak falan :D off içim yine üşüdü ya :D neyse kendine gel, okumaya devam et.

Ortalama bir üniversite mezunu iş bulamaz, üniversite mezunu olmayan birisi hiç iş bulamaz.
Ben buna katılmıyorum. Babam polis hemde emniyet amiri. Dayım liseden sonra bıraktı ve inanırnısın bizim 2 katımız para kazanıyo sadece 35k TL ye oto beyin aldı geçen yıl saksıyı çalıştıran herkez iś verir
Benim sıkıntım babam ne yapsam yaranamıyom. Ben artık yarış atı olmaktan bıktım yoksa saçma olduğunu bende biliyorum

Oyun oynamayı severim demişsin. Türkiye şartlarında asgari ücret ile hem hayatta kalıp hem de bir hobi sahibi olmak imkansız. Daha hayatını şekillendirmek için çok erken. Ayrıca lise mezunu olmayan birinin iş bulması çok zordur, sen çok daha nitelikli olsan dahi ortaöğretim ve yükseköğretim mezunları her sektörde 1-0 önünde olacaklar. Bırakmamalısın.

Ben buna katılmıyorum. Babam polis hemde emniyet amiri. Dayım liseden sonra bıraktı ve inanırnısın bizim 2 katımız para kazanıyo sadece 35k TL ye oto beyin aldı geçen yıl saksıyı çalıştıran herkez iś verir
Benim sıkıntım babam ne yapsam yaranamıyom. Ben artık yarış atı olmaktan bıktım yoksa saçma olduğunu bende biliyorum
Dostum iyi hoşta senin babanın, dayının zamanındaki şartlar ve imkanlar aynı mı? Artık çok daha fazla kişi iş arıyor ve aklını kullanmaya çalışıyor. Şu an ne yaparsan yap üniversite mezunu olmadan iş bulamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı