Okulu bırakmayı düşünüyorum

" Açıkçası bir tanesinin bile kafasının çalıştığını sanmıyorum." Cümlesi yetti. Dünyada bi kafası çalışan sensin zaten birader. Bu kafada ilerlemeye devam et. Günümüz dünyasında kaybolur gidersin.
Aynı noktaya değinecektim ben de. Belki de kafası çalışmayan sensindir konu sahibi hiç düşündün mü bunu?

Anladığım kadarıyla sen istiyorsun ki emek harcamayayım yorulmayayım ama durumum iyi olsun. Youtuber olabilirsin. ''Perili eve gittim (riskli oldu), deep web'e girdim (tehdit edildim)'' tarzı videolar çekerek dikkat çekebilirsin.

Açıkçası bir tanesinin bile kafasının çalıştığını sanmıyorum.

Böyle düşünürsen daha çok çekersin. Herkes geri zekalı bir ben akıllıyım düşünce şeklin aynen böyle.

Karakterim gereği kimsenin boyunduruğu altında çalışamam ve kimseden herhangi bir şey dilenemem.
O zaman ilerideki hayatında iyi şanslar, ihtiyacın olacak çünkü. Birinin altında çalışmak istemiyorsan, kendi işini kurucaksın. Bunu yapabilecek bir sermayen var mı? Hayat okuduğun masallara benzemiyor çok çalışıcaksın. Yok öyle hiç bir şey yapmadan hemen başarılı olmak.

Kendimden örnek vereyim en son ilk okulda ders çalışmış biri olarak okuldan aşırı derecede nefret ediyordum sadece derslerden değil ortamım da bozulmuştu okul sabahları gitmemek için ailemi ikna etmeye çalışıyordum zar zor son seneye geldim şu an ondan önce
Üniversite falan da düşünmüyordum
Çalışmakta istemiyordum herhangi bir işte ama sonra aklım başıma geldi
Kendi kendime sordum çalışmazsan
Ömür boyu ne yapacaksın nasıl sürdereceksin hayatını asgari ücretle mi çalışacaksın diye ve şu an ders çalışıyorum sizde çalışın babanızın işi varsa size bırakacak ve zenginse orası ayrı
Ama dier türlü çok çile çekersiniz
Ömür boyu ailemiz bakmayacak bir de
Ve mecbur da değiller.

Geri
Yukarı