Okulu bırakmayı düşünüyorum

Eğer güvenceli çalışacağın bir yer yoksa ki yoktur, o yaşta kimse büyük şirketlere giremez. Okuman en doğrusu olur, en azından lise sona kadar oku. Eğer devam edemezsen o zaman bırakır ve kendini geliştirebileceğin bir işe odaklanırsın.

türkiye şartlarında pek rahat olabileceğimi sanmıyorum ekonomi kötü işşizlik oranı yüksek bilmiyorum ne yapcagımı
İnsanlar ekonomi böyle, işsizlik böyle dedikçe senin gibi küçük kardeşlerimizin kafasında "okusam ne olacağım ki?, okumayıp ticaret yapanlar herkesten rahat?, bill gates de okulu bırakmış" gibi şeyler oluşuyor. Okumaktan tek kasıt ilerde kazanacağın para değil, senin kişisel gelişimindir. Ülkenin durumu iyi olmasa bile yapabileceğin her şey senin elinde, kendini geliştirmen senin elinde. Okulu bıraktığın zaman işsiz bir genç olarak ilerde yaşayacakların şu anda "hiçbir şey bilmiyorum" dediğin okul konularından daha zor olacak. Ben bir cahil olarak yaşamıma devam edebilirim bu konuda sıkıntı yok diyorsan okulu bırak. İleride bu ülkeyi bu hale sokan insanlardan biri olarak yaşamına devam edebilirsin.

Liseyi bitir okumazsan gir bir yere sanayiye falan.

Aynen çok mantıklı 15 yaşındaki bir çocuk için sanayi çerez gibi bir şey zaten. 🙃 Bir kere sanayiye gitsin ilk günden işi bırakır sonra da okumaya devam eder. :D insanlar deli mi anlamıyorum ne okumayı bırakmaktan falan bahsediyorsunuz? Sabah 7'de o buz gibi havada bir kere sanayiye gitsin bakalım bir daha okula laf yapabiliyor mu :D.

Eğitim sistemini sevmiyorumç
Hocam tek bir sorum olacak.
Ben çalışanların hiç birinden eğitim sistemi kötü lafı duymadım.
Ama gelelim ki çalışmayanlara. Çalışmayanların yarısı çalışmadığını kabulleniyor. Geri kalan yarısı ise kabullenmiyor sisteme laf atıyor.
Psikolojik sorunlarınla baş etmeyi öğrenmelisin. Ben sadece annemle yaşıyorum. Sınav sonuçlarım da fena olmuyor. Yani şimdi bizim sınıf whatsapp grubunda da birisi eğitim sistemine laf etti. Hiç çalışmayıp giriyor ve laf ediyor.

Neyse bu konuları hocalarınla görüş. İlgilenirler.

Geri
Yukarı