Okulun vakit kaybı olduğunu düşünüyorum

Okula uyumaya gidiyorum konulara evden çalışıyorum ortalamam 89 şu an bakan tekin açığa geçmeyi kaldırmasaydı keşke. Okulda ders anlayan bordo bereli falandır zaten.

Biliyor musun? Benim babam 5.sınıf terk. O zamanlar daha 5.sınıf ilkokuldu ve babamın hem senden hem de o "zeki" başlığına aldığın insanlardan daha akıllı ve idealist biri olduğuna yemin edebilirim. İmkanı vardı ve o da benimle aynı görüşteydi.

O zamanın 5. sınıfı farklı bu zamanın insanı farklı. En basitinden 10 dakikalık video izleyemiyorlar herkes Shorts veya TikTok'ta takılıyor. Algı süresi bile daha kısaldı. Millet 12-13 yaşında sigara alkole başlıyor. Emin ol o zamanın 5. sınıfı şimdinin 12. sınıfına bedeldir.

Türkiye'de oturmuş bir sistem vardır sen bu sistemi değiştiremezsin eğer öğrenciyi salarsan boş boş dolaşır bilgisayar başından kalkmaz ya üretkenlikten bahsediyoruz. Neyi üreticekler bir şey öğrenmeden ha ben demiyorum okul %100 doğru bir yer fakat eğer okuldan alırsan bir çocuğu o çocuk bozulur...

Sen benim dediğimi çok çok yanlış anlamışsın, ben okuldan al demiyorum. Eğitim için alınmamalı zaten ama önemli olan derslerin nasıl olduğu? Bizim ülkede ezbere dayalı. Bunu değiştirebilirsin istersen. Hiçbir ülkenin sistemini değiştiremezsin diye bir şey yok. Birkaç ülke hariç.

Erken yaşta okulu bırakacaksan;
Birkaç iş becerin olmalı,
Sanayideki yaşama hazırlıklı ol,
Müdüre dilekçeni ver ve ailene kararını açıkla.

Not: Okulu bırakmak için en azından birkaç ay bekle, sonra pişman olursun.
Ne alaka sanayi? Neden böyle geri kafalı düşünüyorsunuz? Okulu bırakan herkes sanayide mi çalışmak zorunda? Belki çocuğun becerileri var internetten para kazanacak.

Sen benim dediğimi çok çok yanlış anlamışsın, ben okuldan al demiyorum. Eğitim için alınmamalı zaten ama önemli olan derslerin nasıl olduğu? Bizim ülkede ezbere dayalı. Bunu değiştirebilirsin istersen. Hiçbir ülkenin sistemini değiştiremezsin diye bir şey yok. Birkaç ülke hariç.

Bak yıllardır okulun boş bir yer olduğu konuşuluyor fakat bir şey değişmiyor değil mi ve hayat devam ediyor.

Ne alaka sanayi? Neden böyle geri kafalı düşünüyorsunuz? Okulu bırakan herkes sanayide mi çalışmak zorunda? Belki çocuğun becerileri var internetten para kazanacak.

Aynen.

Hocam eğitim sistemi böyle söyle demek yerine.
Eğitim sistemine ayak uydurmaya çalısın sonunda karşılığını alacaksındır
Eğitim sistemi değişe bile sizin zamanınıza yetmeyecektir siz kendi hayatınıza bakın 2 yıl kalmış zaten.

Bak yıllardır okulun boş bir yer olduğu konuşuluyor fakat bir şey değişmiyor değil mi ve hayat devam ediyor.

Aynen.

Devam ediyor sonra evlenip çocuğun olduğun zaman ona diyorsun okul boş bir yer diyorsun sonra oda onun çocuğuna diyor ve böylece tekrarlanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı