Onboard ekran kartı olmayan anakarta VGA sürücüsü yüklenmeli mi?

Specialagent58

Hectopat
Arkadaşlar B560M Pro VDH anakart kullanıyorum. Onboard ekran kartı yok ama sitesinde Intel VGA sürücüsü var, bunu yüklesem sorun olur mu? Yüklesem daha iyi mi olur? İkincisi harici ekran kartımın sürücülerini güncelledikten sonra oyunlarda bilgisayarın eski haline göre bir grafiksel düşüş hissettim, o yüzden DDU programıyla sürücüleri silip tekrar kuracağım, yüklemem iyi olursa o VGA sürücüsünü bu işlemden önce yükleyeyim mi, yoksa sonra mı yüklemeliyim? Teşekkürler.

1650487153149.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar B560M Pro VDH anakart kullanıyorum. Onboard ekran kartı yok ama sitesinde Intel VGA sürücüsü var, bunu yüklesem sorun olur mu? Yüklesem daha iyi mi olur? İkincisi harici ekran kartımın sürücülerini güncelledikten sonra oyunlarda bilgisayarın eski haline göre bir grafiksel düşüş hissettim, o yüzden DDU programıyla sürücüleri silip tekrar kuracağım, yüklemem iyi olursa o VGA sürücüsünü bu işlemden önce yükleyeyim mi, yoksa sonra mı yüklemeliyim? Teşekkürler.

Eki Görüntüle 1365939

Aynı anakartı bende kullanıyorum. Yüklemeyi denediğimde (işlemcim i5-11400F) Intel uygun sürücüyü bulamadı tarzında bir hata vermişti şu an tam hatanın ismini hatırlamıyorum.

APU olarak kullanıcaksan indir ama harici GPU kullanacaksan hiç gerek yok.
Apu derken? Anakartın kendi ekran kartı yok ki, o ne demek anlayamadım. Onu kurunca onboard ekran kartsız anakart ile bilgisayar görüntü verir mi o zaman? Zaten harici ile kullanacağım tabiki..
APU olarak kullanıcaksan indir ama harici GPU kullanacaksan hiç gerek yok.
İşlemcinin kendi ekran kartıyla ilgili bi durum muydu bu yoksa, işlemcide o da yok hocam. Bilgisizim bu konuda :)

APU derken? Anakartın kendi ekran kartı yok ki, o ne demek ben anlamadım. Onu kurunca onboard ekran kartsız anakart ile bilgisayar görüntü verir mi o zaman? Zaten harici ile kullanacağım tabii ki.

İşlemcinin grafik birimi hocam.
Intel tarafında sonunda F varsa desteklemez AMD tarafında ise sonunda G olanlar destekler.

İşlemcinin grafik birimi hocam.
Intel tarafında sonunda F varsa desteklemez AMD tarafında ise sonunda G olanlar destekler.
İ5 10400F benimki evet desteklemiyor. Kursam hiçbir güzelliği olmaz diyorsunuz o zaman siz. Bu yaşadığım grafik iyileşmemesi sorunu da ondan değildir değil mi DDU ile silip yükleyeceğim harici ekran kartı driverlerini tekrar, indirirken internet gitmişti Geoforce Experience'de ondan olabileceğini düşünüyorum ben.

i5 10400F benimki evet desteklemiyor. Kursam hiçbir güzelliği olmaz diyorsunuz o zaman siz. Bu yaşadığım sorunda ondan değildir değil mi DDU ile silip yükleyeceğim harici ekran kartı sürücülerini tekrar, indirirken internet gitmişti GeForce Experience'de ondan olabileceğini düşünüyorum ben.

Silmene gerek yok hocam bir zararı olmaz sadece bir işe yaramaz ve birkaç MB yer kaplar.

İ5 10400F benimki evet desteklemiyor. Kursam hiçbir güzelliği olmaz diyorsunuz o zaman siz. Bu yaşadığım grafik iyileşmemesi sorunu da ondan değildir değil mi DDU ile silip yükleyeceğim harici ekran kartı driverlerini tekrar, indirirken internet gitmişti Geoforce Experience'de ondan olabileceğini düşünüyorum ben.
eski sürücüleri kaldırıp yenisini yüklemek her zaman daha sağlıklıdır. DDU ile temizlemeni tavsiye ederim.

Yok harici Gtx 1050 Ti'nin sürücülerinden bahsettim hocam ben hocam. Onu yüklemedim zaten. Anlıyorum...
Bu arada tüm oyunlarda mı performans kaybı yaşadın yoksa tek bir oyunda mı?

Geri
Yukarı