Online oyunda küfüre dava açmak

ExodiusS

Kilopat
Daha fazla  
Daha önce yaşayan var mı? Oyundaki annesi babası terbiye veremeyip engeli takliti yapıp oyunun chatine normal bir şey miş gibi söven. Her neyse klasik olduğu gibi ilk defa dava açmak istiyorum artık bıkmış durumdayım. Para da umrumda değil sorun şu bu çocuklar iyi bir ceza yer mi? Daha önceden sanal dava açan var mı? Ceza almasa bile gözü korksun istiyorum bu küçük kardeşlerimizin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dava konusu olan şahsın 2'den fazla kişiye sövmesi gerekiyor yoksa ihtilat olmuyor diye biliyorum. Yani en az 3 kişiye, herkesin görebildiği açık bir platformda hakaret etmesi gerekiyor. Yoksa soruşturma yürümez. Eğer bu şartları karşılıyorsa manevi tazminat da açılabilir en az 2 ay hapis alır.

Açsan bile muhtemelen dava açtığın şahsın öncede sabıkası olmadığını varsayarsak bir ceza alacağını düşünmüyorum. Boşuna zamanına yazık edersin.

Daha önce yaşayan var mı? Oyundaki annesi babası terbiye veremeyip engeli takliti yapıp oyunun chatine normal bir şey miş gibi söven. Her neyse klasik olduğu gibi ilk defa dava açmak istiyorum artık bıkmış durumdayım. Para da umrumda değil sorun şu bu çocuklar iyi bir ceza yer mi? Daha önceden sanal dava açan var mı? Ceza almasa bile gözü korksun istiyorum bu küçük kardeşlerimizin.

Her ihtimale karşı ekran görüntüsü alın. Ve baroya danışın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı