Online Oyunlar İçin Ttnet mi, Süperonline mı ?

smiLonly

Kilopat
Makaleler
4
Online oyunlar oynayan birisiyim ve benim için ping seviyesi ne kadar düşük olursa iyi olur bunu herkes bilir.
Benim şuan bulunduğum internet sağlayıcısı Ttnet ve ben Süperonline'a geçmek istiyorum. Çünkü internetten araştırdığım ve technopat'da gördüğüm kadarıyla Süperonline daha iyi diyor herkes. Bu yüzden süperonline'ı aradım şuan bulunduğum paketin aynısı Süperonline'da bulunuyor ve 5 lira kadar daha düşük bir fiyata fakat geçmek için babama söyledim o da bir bilgisayarcı bulmuş ve bana şunları dedi. Benim oturduğum yerde bütün alt yapı Ttnet'e aitmiş ve ben süperonline'a geçsem de hiçbir fark olmazmış acaba bu denilen doğru mu ? Süperonline'a geçsem de pingim'de bir düşme yaşanmaz mı veya daha iyi bir performans almaz mıyım ?

Ttnet'de sınırsız akk vs kota olmadan 8mbit hızlı interneti kullanıyorum.
Süperonline aynı bu interneti bana biraz daha ucuza vericek hiç bir fark yok hızlarında.
Fakat şöyle bir durum daha var Ttnet'den şuan 8mbit olduğunu söyleseler de 6.90mbit falan hız alıyorum acaba bu sorun süperonline'a geçersem düzelir mi ?
@THE_MILLER @Adion @Murat5038 @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
kesinlikte ttnet tavsiye etmem.csgoda ping 100 altına düşmuyor.2 ttnet alma performans falan da yok3.ben arkilerlerle 1vs1 atarken ping 200 e kadar düşüyo.buda beni az kalsın modem kırmaya teşvik ediyodu. kısacası superonline(y) tnnet(n):sentinel:
bide babana sor kaldırım wifi kabloları bakır mı fiber mi.basen oyuzden internet gidiyoda

kesinlikte ttnet tavsiye etmem.csgoda ping 100 altına düşmuyor.2 ttnet alma performans falan da yok3.ben arkilerlerle 1vs1 atarken ping 200 e kadar düşüyo.buda beni az kalsın modem kırmaya teşvik ediyodu. kısacası superonline(y) tnnet(n):sentinel:
bide babana sor kaldırım wifi kabloları bakır mı fiber mi.basen oyuzden internet gidiyoda
Aynen csgo'da benim bazı zamanlar düşüyor 100'ün altına oda çok nadir. Fiber çekilmiyor bizim burda alt yapı yok mahallede.

Soru mu bu şimdi ? :D Tabii ki de Superonline.
Ben de öyle diyorum ama kafamı karıştıran şu babamın tanıdığı bilgisayarcı bizim burdaki bütün alt yapı Ttnet'e aitmiş ve Süperonline geçsende hiç bir fark olmazmış.

Sana şunu söylim arkadaşım ttnet kullanıyor cs go da pingi 100-150 arası, ben ise superonline kullanıyorum cs go da pingim 60-70 o da en yüksek değerler 22 bile gördüm.

Arkadaşım ben Ttnet kullanan birisiyim ve sana asla Ttnet önermem. CS:GO' da pingim 50 fakat bugün internete giremedim bile arıza varmış ekipler ilgileneceklermiş. Geçen yazda 1 hafta boyunca internetimizi kesmişlerdi. Çok fazla arıza çıkabiliyor. Alacaksan Süperonline al hem hızlı hemde Ttnet gibi arıza çıkarmıyor.

Bu biraz da bulunduğunuz muhit, modem, sinyal kalitesi ve altyapınızla ilgili. Benim 50 liralık ttnet kullanıp sabit 50-70 ping'de oynayan arkadaşlarım da var. Aslında bir bütün olarak bakacak olursak kullanılan kablolar, modem ayarları, anakart'ın kalitesine kadar uzanıyor bu iş.

Etrafında online oyunlar oynayan ve ping'i düşük biri varsa hangi internet servisini kullandığını, hangi pakete abone olduğunu sor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı