Online Oyunlar İçin Ttnet mi, Süperonline mı ?

Bu biraz da bulunduğunuz muhit, modem, sinyal kalitesi ve altyapınızla ilgili. Benim 50 liralık ttnet kullanıp sabit 50-70 ping'de oynayan arkadaşlarım da var. Aslında bir bütün olarak bakacak olursak kullanılan kablolar, modem ayarları, anakart'ın kalitesine kadar uzanıyor bu iş.

Etrafında online oyunlar oynayan ve ping'i düşük biri varsa hangi internet servisini kullandığını, hangi pakete abone olduğunu sor.
Hiç yok online oyun oynayan bilgisayarım iyi ama kablo falan kötü mü bilemem. Modemim iyi fakat ayarları konusunda bir şey diyemiceğim.

Cs go oynayan birisiyim bence süperonline adsl'de türk telekom altyapısı kullanmasına rağmen 1 tık önde . fiberi daha da iyidir diye düşünüyorum. bize gelmedi de :D

Üstelik 2 ayda bir ya da ayda bir gelip memnun musunuz sıkıntınız var mı diyede dolaşıyorlar. 25 Mbps Sınırsız Fiber 75 GB AKN kullanıyorum. TTNet ten kat be kat iyi (y)

Bu birazda bulunduğun muhit ve altyapıyla alakalı 5 senedir TTnet kullanıcısıydım fiyatı uygun görüp Ttnet belasından kurtulmak için Superonline'a geçiş yaptım.
2 buçuk ay dayanabildim. 16 mb/s pakette daima 3-8 mb arası kullandım. Ping 100-200 arası.
Çok nadir 15-16 mb/s ve 20-30 ping gördüğüm zamanlar oldu.
Bu ay ister istemez Ttnet hipernet'e dönüş yaptım.
Şimdilik stabil gidiyor bakalım ne kadar sürecek.
Bağlantı hızım 23-24 mb/s görüyor Ping 0-10 arası değişiyor.
24 mb/s 100Gb AKN kullandığım tarife bu.
55 TL'ye vermişlerdi bu paketi üyeliği iptal etmemem için ama kabul etmedim.
Şimdi aynı pakete 76 TL ödeyeceğim:)
Denize düşen yılana sarılır hesabı...

Son düzenleme:
SüperOnline yada başka bir firma farketmez tüm alt yapı TTnet'e aittir. SüperOnline sadece size hizmet verir Müşteri Temsilciliği yada farklı hizmet paketleri gibi yani Kısacası Kullandığı alt yapı TTnetin olduğundan ötürü hızında hiçbir değişme olcağını sanmıyorum. Bir TTnet kullanıcısı olarak gayet menunum Online oyunlarda Oyunun kendi server'ına Reset geldikçe oyundan düşüyorum onun dışında hızda düşme yada kopma yaşamıyorum!

İnternet üzerinden şikayet yaptım ve 2 dk içinde bana bir telefon geldi Ttnet'den ve bu ping probleminin bizimle bir alakası yoktur falan filan dediler. Oynadığınız server yöneticisi ile konuşunuz dedi veya bilgisayarcıdan destek alınız bilgisayar ile ilgili bir problem de olabilir dedi ama ben zannetmiyorum bilgisayarım da bir şey olacağını. Gidip nerden bulucam da server yöneticisini napıcam hiç bilmiyorum.

Benim anlamadığım santrale yakın olmama rağmen Superonline ADSL 8mbps kullanırken CS GO maçlarda en düşük 54ms en yüksek 75 80ms 16Mbps yükselttim hızımı sadece DOWNLOAD hızım yükseldi ama PİNG değerlerim yine aynı oyunda ve kotayı aşıp hızım düşünce PİNG değerlerim yine aynı enteresan bir durum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı