Online oyunlarda internetim kesiliyor

• Konuyu başlatan tcg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 635

tcg

Centipat
Sabahları Online oyunlarda akşama kadar kesiliyor internetim ama akşam kesilmiyor. Modemin ışıkları hep yanıyor. Bu arada kesilince 5 saniye sonra tekrar giriyorum. Ama akşam 9'dan sonra hiç kesilmiyor.

SNR değerini siz ayarlayamazsınız. Modem arayüzüne girebilmek için modemin IP adresini tarayıcınıza yazmanız gerek. Genelde 192.168.1.2 yda 192.168.1.1 gibi bir IP adresi olur. Kullanıcı adı ve parola da admin/password, admin/admin vs. gibi olur. İnternetten marka model bilgilerini girdiğinizde fabrika ayarlarında hangi kullanıcı adı ve parola ile geldiğini öğrenebilirsiniz. Ardından SNR adında bir değer var eğer bu değer düşükse müşteri hizmetlerini arayıp hızınızı SNR değerine göre düşürmelerini istemeniz gerekiyor.

Örneğin ben 16Mbit bir paket kullanıyorum ancak 16Mbit hız ayarladıklarında SNR değerim 10'un altına düşüyor. Bu da paket kayıplarına ve akşam yoğun kullanım olduğu saatlerde kopmalara neden oluyor. Arayıp 12Mbit yapmalarını istedim. SNR değeri 13-14 civarına çıktı. Şimdi kopma yaşamıyorum.

SNR değeri nerede ben modem arayüzüne girdim ama bulamadım.
SNR değeri tam olarak nerede modem arayüzünde.
Creeptomani.

Son düzenleme:
dsde.PNGsnr margin.jpgSNR-MARGİN-Nedir-SNR-MARGİN-Nasıl-Öğrenilir.png

Bu ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz. SNR margin ya da gürültü güvenliği katsayısı şeklinde olması gerek.

Son düzenleme:
Efendim buldum yukarı yönde ve aşağı yönde gürültü güvenliği katsayısı var ben ne yapacağım şimdi.
Creeptomani.
Efendim böyle ne yapmam gerekiyor.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-06-11 185334.png
    Ek Açıklama 2020-06-11 185334.png
    32,7 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Aşağı yönde olan yani download SNR değeriniz 9.4 bu değerin normalde en az 14 olması gerekiyor. Donwload hızınız 7Mbit civarında bağlantı değerleriniz oldukça kötü.

Bu sorun hat üzerindeki eklerden, kullanılan hat kablosunun kalitesizliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bir diğer ihtimal de bölgedeki altyapının genel olarak kötü olması. Yani sizin binanızdaki hat ne kadar kaliteli olursa olsun bağlı olduğunuz kabin kalitesizse sonuç böyle oluyor.

Müşteri hizmetlerini arayıp hızınızı 5Mbit yapmalarını isteyin. Bunu isterken hat değerlerinizin kötü olduğundan ve bağlantı kopmaları yaşadığınızdan da bahsedin. Hızınızı düşürdüklerinde tekrar bu değeri kontrol edin. Yine kopmalar yaşamaya devam ederseniz hattınızda sorun var demektir. Bu durumda kontrol etmeleri için bir ekip yönlendirilmesini istemeniz gerekiyor.

Sonuç alabilir misiniz bilmiyorum. Aynı sorunları ben de yaşadım. Bulunduğum bölgede altyapı sorunu vardı. 16Mbit pakete sahip olmama rağmen 5Mbit ancak kullanabiliyordum. Daha sonra bir saha çalışmasıyla biraz durum düzeldi. Şimdi en azından 12Mbit alabiliyorum. Hala 16Mbit yaptırdığımda SNR değerim 9-8'lere düşüyor ve kopma yaşıyorum.

Umarım sonuç alabilirsiniz.

Efendim teşekkürler dediklerinizi yapacağım olur inşallah bir de köyde yaşıyorum altyapı yok ama 10 seneden beri böyle bir sorunum olmamıştı şimdi düzelir inşallah.
Hızımı 5Mbit yapmalıyım değil mi efendim

Yeni konular

Geri
Yukarı