Opel Astra G radyatör fanı göstergesi

ilkerowic

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Kullanmış olduğum araç Opel Astra 2001 1.6 VTEC, benzin-lgp. Bu gösterge acaba ne anlama geliyor? Fanda bir sorun olduğu anlamına mı geliyor? Araç ne zaman 100 derece olsa soğutma fanı çalıştığı anda bu gösterge beliriveriyor. 2 senedir araç bende, bir sorun yok şükür, akü, bujiler vs. hepsi 10.000 bakımında değiştir. Sadece bir bildiri göstergesi mi acaba? El kitabını maalesef bulamadım internette.

arac.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba;

aracın motorunu hiç yıkattınız mı bilmiyorum ama astralarda fan müşiri haricinde birde ufak bir fan beyni vardı galiba o bein arızalanmış ya da yıkattıysanız oraya su gelmiş olabilir.

Birde ön taraftan ufakta olsa hiç kaza yaptınız mı?

Merhaba;

aracın motorunu hiç yıkattınız mı bilmiyorum ama astralarda fan müşiri haricinde birde ufak bir fan beyni vardı galiba o bein arızalanmış ya da yıkattıysanız oraya su gelmiş olabilir.

Birde ön taraftan ufakta olsa hiç kaza yaptınız mı?
Teşekkürler cevap için. Evet yaptım ön taraftan tampon dahi düşmüştü ama sadece tampon düşmüştü çok ciddi bir şey olmamıştı ama kaza kazadır. Klima vs. calışıyor ancak.

Hocam fan'ın düzgün çalışıp çalışmadığını ve kablolama soketler, müşür kısmının falan kontrol edilmesi gerekiyor o zaman.

Teşekkür ederim cevaplar için. Fan çalışıyor motor 100 derece olunca direkt soğutmaya başlıyor yazın soğuk üflüyor klima, kışın da sıcak üflüyor ama yine de bu işaret her zaman yanıyor fan çalışınca. Garip bir şekilde cidden, baktıracağım mecbur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı