OpenSUSE vs Fedora

KDE masaüstü ortamı ile OpenSUSE TumbleWeed mi Fedora mı?
Günlük kullanım, performans vs. olarak hangisinin tercih edersiniz?

Tumbleweed zaten rolling release bir dağıtım. Arch gibi. Fedora bence daha uygun olacaktır. Bence tam ayarında, ne rolling release ne de tam stable.

Kullanılır hocam. Dağıtımı ne kadar süre kullanacağınız sizle alakalı bir durum. Tercihlerinize uygun bir dağıtımsa yıllarca bile kullanırsınız.

Hocam peki desteği falan nasıldır OpenSUSE'un yani bir sorunla karşılaşırsam çözümünü bulabilir miyim? Bazı dağıtımlar mesela kendince güzel hoş olsa da topluluk desteği olmadığı için ölü oluyorlar biliyorum OpenSUSE popüler bir dağıtım ama Linux Mint kullanmaya çok alıştım onun verdiği güveni verebilir mi sence?

Hocam peki desteği falan nasıldır OpenSUSE'un yani bir sorunla karşılaşırsam çözümünü bulabilir miyim? Bazı dağıtımlar mesela kendince güzel hoş olsa da topluluk desteği olmadığı için ölü oluyorlar biliyorum OpenSUSE popüler bir dağıtım ama Linux Mint kullanmaya çok alıştım onun verdiği güveni verebilir mi sence?
Opensuse'da dağıtımı bozacak bir şey yapsanız bile önceki yedeğe dönüp çözebilirsiniz. İsteseniz de bozamayacağınız nadir dağıtımlardan. Rolling release olmasına rağmen aşırı stabil.

Yeni konular

Geri
Yukarı