OpenWrt + SQM destekli router önerisi

Daha fazla  
Yakın zamanda Kablonet'e geçiş yapacağım. 100Mbps fiber paketine geçiş yapmayı düşünüyorum. Altyapı gereği koaksiyel kablo olacak yani DOCSIS bağlantı sağlayacağım. Netmaster Infinity 401 modemi verilecek muhtemelen. Ancak, bu modeminde sorunlarını çok kişiden duydum Wi-Fi üzerinden çekmeme vs. sorunlarını. Bu yüzden bir router almak istiyorum ve OpenWrt destekli olsun istiyorum. Bufferbloat ayarlayıp en iyi şekilde kullanmak istiyorum interneti. Bütçem 850₺ olacak şekilde bu internete uygun router tavsiyeniz var mıdır?

Bütçe çok kısıtlı (Wi-Fi 5 destekli olanlarda özellikle). QoS desteği bulunan 3-5 router bulunabiliyor. Onun harici zor. QoS desteği bulunan routerlarında LAN hızı 1 Gbit yerine 100 Mbit. Pek verimli olmayacaktır. Fiyat listesine göre filtreledim (Wi-Fi 5 destekli router için). OpenWrt desteğini araştırıp bakabilirsiniz.

Xiaomi cihaz için OpenWrt bulabildim. Diğerlerinde OpenWrt desteği görünürde yok.

Bütçe çok kısıtlı (Wi-Fi 5 destekli olanlarda özellikle). QoS desteği bulunan 3-5 router bulunabiliyor. Onun harici zor. QoS desteği bulunan routerlarında LAN hızı 1 Gbit yerine 100 Mbit. Pek verimli olmayacaktır. Fiyat listesine göre filtreledim (Wi-Fi 5 destekli router için). OpenWrt desteğini araştırıp bakabilirsiniz.

Xiaomi cihaz için OpenWrt bulabildim. Diğerlerinde OpenWrt desteği görünürde yok.
Aslında xiaomi olanı düşünüyorum ben de almak için ama onun da yeni versiyonlarına kurulamıyormuş galiba o sorundan korktum biraz. Bütçeyi aşarsak biraz daha ne alabilirim başka?

Aslında Xiaomi olanı düşünüyorum ben de almak için ama onun da yeni versiyonlarına kurulamıyormuş galiba o sorundan korktum biraz. Bütçeyi aşarsak biraz daha ne alabilirim başka?

1- TP-Link Archer A6

2-Mercusys MR60X

Bu iki cihaz için OpenWrt desteği sunulduğunu görebiliyorum 1000 TL bütçeye kadar olanlarda.

MR60X e MR90X için olan sürümü kurabilo

1- TP-Link Archer A6

2-Mercusys MR60X

Bu iki cihaz için OpenWrt desteği sunulduğunu görebiliyorum 1000 TL bütçeye kadar olanlarda.

MR60X e MR90X için olan Firmware'ı kurabiliyor muyuz?

MR60X e MR90X için olan sürümü kurabilo

MR60X e MR90X için olan Firmware'ı kurabiliyor muyuz?

Şimdi baktımda chipseti aynı olmasına rağmen bellek yetmiyor. Kurulum sorun yaratabilir. Cihazı brick duruma düşürebilir. Riske etmeye değmez. Paranız çöpe gidebilir.

TP-Link olan için bir sorun yaşar mıyım peki?

Sorun yaşamazsınız. V3 sürüm kullanılıyor zaten. Fakat satıcı mevzusu sıkıntı. Diğer sitelerde 1300 TL'ye satılırken Vodafone'da bulunan satıcıda 1000 TL'ye satılıyor. Satış sonrası Vodafone ne kadar destek veriyor bilemiyorum. Daha önceden alışveriş yapmadım buradan.

Kurulum videosuda mevcut:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı