Opera GX Nasıldır?

Hayatım boyunca Chrome'dan başka tarayıcı kullanmadım görüntüsü hoş olduğu için Opera GX denemek istiyorum fakat aklıma takılan bir soru var.

Güvenlik açığı varmış diye duydum, böyle bir şey var mı varsa ne açıkları var? Başka tarayıcı önermeyin lütfen. Chrome'den memnumum, sadece görüntüsü hoş diye Gx'e geçmek istiyorum.

Kesinlikle test sonucumu söylüyorum Microsoft Edge birçok özelliği bulunmasına rağmen en az RAM kullanan ve en az donan tarayıcıdır.

GX kullanıyorum hala fakat gündelik hayatta değil malesef. Sadece VPN lazım olduğunda. Oynadığım oyunda sürekli mod indrmek için kullandığım siteye VPN ile girebiliyorum artık niye bilmiyorum. Sadece onun için kullanıyorum. Onun dışında Vivaldi ve Brave kullanan arkadaşlar Opera'nın sunduğu gibi VPN'ini kendisi sunuyor mu yoksa kendimiz VPN eklentisi falan mı bulmak zorundayız. O eklentilerin VPN'leri çok yavaş oluyor o yüzden tercih etmiyorum birde hepsi çalışmıyor.

Güvenlik açığı değil. O kısımda sorun yok, Chromium kullanıyor zaten. Asıl sorun Opera'nın kapalı kaynak olması ve gizliliğine saygı duymaması. Adamlar direkt gizlilik sözleşmelerinde bile söylüyorlar zaten, verilerinizi toplayıp satıyoruz diye :ROFL:

Şöyle düşün, sen şu an Sosyal'de eğlenirken, Opera seni izliyor olabilir. Çin hükümetine güven olmaz.

Opera Norveç şirketi. Çin ile alakası yok.

GX kullanıyorum hala fakat gündelik hayatta değil maalesef. Sadece VPN lazım olduğunda. Oynadığım oyunda sürekli mod indrmek için kullandığım siteye VPN ile girebiliyorum artık niye bilmiyorum. Sadece onun için kullanıyorum. Onun dışında Vivaldi ve Brave kullanan arkadaşlar Opera'nın sunduğu gibi VPN'ini kendisi sunuyor mu yoksa kendimiz VPN eklentisi falan mı bulmak zorundayız. O eklentilerin VPN'leri çok yavaş oluyor o yüzden tercih etmiyorum bir de hepsi çalışmıyor.

Vivaldi bilmiyorum ama Brave'in kendi içinde reklam engelleyicisi var ancak VPN bulunmuyor ayrıyeten Tor Browser ile anlaşması var Brave'in yeni sekme açar gibi Tor'a geçebilirsiniz.

Merhaba, Opera GX'i yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Bazı arkadaşlar yavaş, donmalar oluyor gibi şeyler yazmış. Ben 1 yıl boyunca bunların hiçbirine rastlamadım. Hem özellikleri hem görünüşü olarak çok iyi. Tek bir sıkıntısı var çoğu Chrome eklentisini desteklemiyor. Soracağım soru şu Opera GX'de ne gibi bir güvenlik açığı var ve verileri satıyor dediğiniz her tarayıcının para kazanmak için yaptığı şey değil mi yoksa anormal bir şey mi var? Bilgisi olanlar kaynak bırakarak yazarsa sevinirim.

Microsoft'un elinden çıkmış herhangi bir yazılımı önereceğim aklıma bile gelmezdi ancak şu an MS Edge piyasadaki en iyi tarayıcı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı