Opera nasıldır?

Opera kullanışlı mı?
Memnun kalır mıyım?
Özellikleri neler?
Avantajları ve dezavantajları neler?
Güvenli mi?
Çok kararsızım.
☢️

VPN, VPN, VPN, ha bir de RAM tüketimi falan düşük onun dışında sevmiyorum çok yapay geliyor hayatı boyunca Chrome ve Explorer kullanmış biri olarak.

Selam.

Kalırsın.
Özellikleri: Güzel bir hava katması, arkadan ses efekti açabilmen, Kullanabilceği sistemi kısıtlaman, VPN,Tuş sesi.
Avantajları: Hızlı olması. Dezavantajı:
Güvenli.
kararsızsın.

Opera GX kullanıyorum.

• Chrome addonlarını destekliyor
  • Yan panelden WhatsApp gibi messengerleri kullanmana olanak sağlıyor
  • RAM ve CPU kullanımını limitleyebiliyorsun
  • MyFlow ile cihazların arasında link yazı herhangi bir şey paylaşayabiliyorsun. Genelde not defteri olarak kullanıyorum
  • GX corner falan var ilgi alanlarına göre haberleri gösterebiliyor sana. Ben kullanmıyorum
  • Bağlamlar var, Sekmeleri gruplayabiliyorsun yani. Mesela sosyal medyada takılırken, derse gireceğim zaman ikinci bir bağlama geçiyorum ve dersle ilgili yapacağım her şeyi orada yapıyorum. Ders bittiğinde bağlamı kapatıyorum ve en son kaldığım şekle geri dönmüş oluyorum. Güzel bir özellik. İki tane opera açmana gerek kalmıyor.
  • Geçmiş, Yer imleri, İndirilenler gibi verilerini yan panelden görebiliyorsun. Ek bir sayfa açmana gerek yok
  • Vpn ve reklam engelleyicisi var ama kendi vpn'imi ve üçüncü parti farklı bir reklam engelleyicisini kullanıyorum.
  • Sekme içerisinde, sekmeler arasında, bağlamlar arasında arama yapmak gibi özellikleri zaten var. Muhtemelen bunlar diğer tarayıcılarda da vardır ama ben uzun süredir opera kullandığım için bilmiyorum
Başka da gelmedi aklıma.

Kullanışlı.
Memnun kalırsın.
Ortalama Chrome hızı, dahili VPN, reklam engelleme.
Avantajları:
+Reklam engelleme
+Eklenti desteği hem Chrome hem kendi deposundan
+Dahili VPN özelliği
Dezavantajları
-RAM kullanımı Chrome ile eşit ya da fazla
-Çok fazla izleyici! Her yaptığın Çin'de kaydediliyor.

Virüslere karşı güvenilir. Takip konusunda ise zaten en çok takip eden kendileri.

Kararsızsan öneriler:
Chromium tabanlı
-Brave (Takipçi konusunda ayar yapmadan en güvenilir tarayıcı)
-Vivaldi
-Edge (RAM kullanımı çok daha iyi ve hızlı, VPN'i yok diğer her şeyi aynı)
Firefox tabanlı
-Mozilla Firefox (Özel ayarlar yaparsanız en güvenilir tarayıcı)
-Pale Moon (Dark mode gibi özellikler yok ancak tarayıcının kendinin takip ettiği hiçbir şey yok)

Geri
Yukarı