Çözüldü Opera VPN açıldığında ERR_TUNNEL_CONNECTION_FAILED hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YJMalmsteen

Centipat
Son birkaç güne kadar sorunsuz çalışan Opera VPN hizmeti, sebebini anlamadığım şekilde artık açıp, herhangi bir siteye girmeye çalıştığımda ERR_TUNNEL_CONNECTION_FAILED hatasını veriyor. Bu hatayı daha önce alıp, çözen var mı merak ettim.

VPN kapalıyken bütün sitelere rahat girebiliyorum bu arada

Çözüm
Ben sorunu çözdüm benim anti virüs ile alakalı bir sorunmuş Kaspersky'dan proxy yazıp.

1716929263236.png

Girdikten sonra.

1716929304812.png

Üstteki tiki kaldırıp alttakini seçince sorunum düzeldi bilgisayarınızda benim gibi Kaspersky veya herhangi bir anti virüs yazılımı var ise onu kapatıp VPN çalışıyor mu diye kontrol edin eğer çalışıyor bu hatayı almıyorsanız benim gibi anti virüs programı ile alakalı olabilir.
Aynı sorunu yaşıyorum ne yazık ki ne yaparsam yapayım düzelmedi bu konularada baktım olmuyor hiçbir türlü sadece Opera değil Google chromedede böyle bir sorun var VPN ne zaman açarsam bu siteye ulaşılamıyor hatası alıyorum.

Ben sorunu çözdüm benim anti virüs ile alakalı bir sorunmuş Kaspersky'dan proxy yazıp.

1716929263236.png

Girdikten sonra.

1716929304812.png

Üstteki tiki kaldırıp alttakini seçince sorunum düzeldi bilgisayarınızda benim gibi Kaspersky veya herhangi bir anti virüs yazılımı var ise onu kapatıp VPN çalışıyor mu diye kontrol edin eğer çalışıyor bu hatayı almıyorsanız benim gibi anti virüs programı ile alakalı olabilir.

Çözüm

Eki Görüntüle 2207346

Girdikten sonra.

Eki Görüntüle 2207347

Evet bu çözüm olabilir ama şifrelenmiş bağlantıları taramadığında sorun oluşmazmı güvenlik anlamında. Artık virüs kaynayan siteler bile ssl alabiliyor sonuçta değil mi?

Evet bu çözüm olabilir ama şifrelenmiş bağlantıları taramadığında sorun oluşmazmı güvenlik anlamında. Artık virüs kaynayan siteler bile SSL alabiliyor sonuçta değil mi?

Sanmıyorum ben zaten güvenlik için eklenti kullandığım için anti virüsün benim ağ ayarlarıma karışmasını istemediğim için kapattım ne yazık ki diğer türlü VPN çalışmıyor yani ya benim gibi komple kapatacaksınız ya da VPN ile girdiğin vakit anti virüs kapatıp VPN kapatınca geri anti virüs açacaksınız ama eklentilerinde yeterli düzeyde güvenlik sağladığını söyleyebilirim.

Bahsettiğim eklentiler.
ClearURLs
uBlock Origin
Privacy Badger
localCDN

Ek Olarak
Chrome Tavsiye Edilen Uzantılar
1716937005092.png

1716937049608.png

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 2207346

Girdikten sonra.

Eki Görüntüle 2207347

İşe yaradı teşekkürler.

Geri
Yukarı