Opera Yüksek RAM Kullanma Sorunu

atprk

Kilopat
Arkadaşlar resimdeki gibi Opera az kullanır diye indirdim Chrome'dan daha fazla kullanıyor.
RAM 8GB.

Desktop Screenshot 2018.05.08 - 21.26.41.28.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı ayarları kapatabilirsin. Eklentilerde yüksek bellek kullananları kaldırabilirsin.

Ben Chrome kullanıyorum. Size de tavsiye ederim.
Chrome ve Opera bellek kullanımı birbirine yaklaşıyor. Ama Opera eklentisiz bazı özellikleri zorunlu sunduğundan bellek kullanımı artıyor.
Ayriyeten Mozilla Opera, Chrome ve Edge göre en çok belleği kullanan tarayıcı.
Edge bazen gerçekten düşük bellek kullanıyor. Ama çökme ve saçma sapan takılma sorunları çok yaşanıyor.

Diğer az tanınan tarayıcıları önermiyorum. Güvenlik olarak yeterli seviyede değiller.

Bazı ayarları kapatabilirsin. Eklentilerde yüksek bellek kullananları kaldırabilirsin.

Ben Chrome kullanıyorum. Size de tavsiye ederim.
Chrome ve Opera bellek kullanımı birbirine yaklaşıyor. Ama Opera eklentisiz bazı özellikleri zorunlu sunduğundan bellek kullanımı artıyor.
Ayriyeten Mozilla Opera, Chrome ve Edge göre en çok belleği kullanan tarayıcı.
Edge bazen gerçekten düşük bellek kullanıyor. Ama çökme ve saçma sapan takılma sorunları çok yaşanıyor.

Diğer az tanınan tarayıcıları önermiyorum. Güvenlik olarak yeterli seviyede değiller.
Ben zaten Chrome kullanıyordum araştırdım Opera daha az bellek kullanır diye Opera indirdim.

Geri
Yukarı