Opera'ya hayır

İnternet ortamında her bilgi çalınmaya, paylaşılmaya ve satılmaya musaittir. Bunu kabul ediniz. Hangi firmayı savunursanız savunun, ileride firma satılıp eski verilerin kullanılmayacağı garantisini vermez. Bakınız WP.
Bu durumu kabullenin ve internette ne yaptığınıza dikkat edin. Opera'ya hayır, Chrome'a hayır demek ile çözüm olmaz. Ücretsiz uygulamalardan ne bekliyorsunuz? Bırakın ücretsizleri, ücretli uygulamaların da bilgileri çalınıyor, satılıyor veya paylaşılıyor.

Merhabalar. Opera bildiğimiz üzere güvenlik ihlalleri yapıyor. Veri satıyor. Hantal ve yavaş.

Don’t use Opera browser Because Privacy Threat

Ben de eski mağdurlardanım. Düşüncelerinizi almak isterim.
Linç değil düşünce.
Hiç sevemedim zaten. En iyisi Google Chrome veya işletim sisteminin çalışması olan Edge.
Sanmıyorum ayrıca VPN sayesinde çoğu torrent sitesine girmenin tek yolu.
VPN ihtiyacınız var ise eklenti veya uygulama yükleyip yapabilirsiniz.

@Dragonlordturkiye @312971 hiçbir şey anlamadım. Verilerimiz çalınsa ne gibi bir zararı olur ki?
Çok bilinen bir örnek: internette gezerken kenarlarda çıkan reklamlarda ilginizi çekebilecek ürünler görünür. Firmalar bu şekilde satışlarını arttırıp kar elde etmeye çalışır. Çoğu kişinin zannettiği gibi çıplak fotoğrafınızı şantaj aracı olarak kullanamazlar.

Çok bilinen bir örnek: İnternette gezerken kenarlarda çıkan reklamlarda ilginizi çekebilecek ürünler görünür. Firmalar bu şekilde satışlarını arttırıp kar elde etmeye çalışır. Çoğu kişinin zannettiği gibi çıplak fotoğrafınızı şantaj aracı olarak kullanamazlar.

Bana zarardan çok faydalı bir şey miş gibi geldi.

Bana zarardan çok faydalı bir şey miş gibi geldi.
Yani normal şartlar altında -firma ABD ve AB bilişim kanunlarına uygun şekilde verileri depolayıp sonra zamanı geldiğinde de imha ediyorsa- tüketicinin bundan çok ciddi bir zararı olmaz sizin de dediğiniz gibi. Ancak firmalar eğer verileri anonimleştirme ve şifreleme işlemlerine tabii tutmadıysa bu durumda veri tabanının hack'lenmesi gibi durumlarda verileriniz internete yayılabilir.

Şuan kullandığın Windows 10 da veri çalıyor.
Çine vereceğime Microsoft’a veririm.
En azından fakir Afrika ülkelerinde tefecilik yapmıyor.
Ek olarak o kadar büyük bir kaygım olsaydı saf Debian+Firefox kullanırdım.

Çin'e vereceğime Microsoft'a veririm.
En azından fakir Afrika ülkelerinde tefecilik yapmıyor.
Ek olarak o kadar büyük bir kaygım olsaydı saf Debian+Firefox kullanırdım.

Ya şu verme olaylarından vazgeçin ya. Ona vermem şuna veririm ne demek. Tövbe tövbe. Önleminizi alın gerisi Allah kerim.

Ya şu verme olaylarından vazgeçin ya. Ona vermem şuna veririm ne demek. Tövbe tövbe. Önleminizi alın gerisi Allah kerim.
Aklıma Fako Reis geldi nedenini bilmiyorum :D.
Haklısınız bu arada :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı